ČÁSLAVFC Slovan Havlíčkův Brod
1:0(1:0)
ne 17. 7. 2022 10:00 @ Hřiště SK Malešov, Přípravné utkání

Fotbalisté Čáslavi v přípravě poprvé zvítězili

Fotbalisté Čáslavi sehráli v neděli dopoledne již třetí přípravné utkání. Na hřišti v Malešově změřili síly s celkem FC Slovan Havlíčkův Brod, účastníkem Moravskoslezské divizní skupiny D. Zápas skončil vítězstvím Čáslavi 1:0, když se o jedinou branku zápasu postaral David Tůma.

Čáslav – Havlíčkův Brod 1:0 (1:0)

První poločas působila Čáslav unaveným dojmem. Obměněná sestava příliš defenzívu Havlíčkova Brodu nezaměstnávala. Byli to naopak hosté, kteří několikrát mohli ohrozit Vyhnánka, avšak často mířili mimo tři tyče. Po půlhodině se do vedení dostala Čáslav, když Schovanec dobrým presinkem získal míč při rozehrávce hostí, posunul jej na Tůmu, který střelou podél brankáře vstřelil jedinou branku zápasu – 1:0. O chvíli později vyškrábl hostující brankář ránu Hejného, dobíhající Chábera trefil břevno a odražený míč napálil Tůma do vracejícího se gólmana Havlíčkova Brodu. Hosté v závěru poločasu opět několikrát pozlobili obranu domácích, branku ale nevstřelili.

I v úvodu druhého dějství musel být střídající brankář Barták na pozoru. Na druhé straně po hodině hry spálil šanci na zadní tyči číhající Konyvka. O minutu později pak Bašek motal obranu hostí, položil i brankáře, ale míč nakonec skončil těsně mimo. V 65. minutě byli hosté nejblíže vyrovnání. Povedený přímý kop z hranice šestnáctky ale skončil na tyči! V závěru zápasu se dvakrát v šanci objevil Slavík, jednou pálil nad Dudla. Žádný hráč ale již branku nepřidal, a tak Čáslav zvítězila tím nejtěsnějším rozdílem.

„Ke spokojenosti mám po utkání s Havlíčkovým Brodem hodně daleko. Těšit nás snad může jen nula na kontě obdržených branek, vítězství a také fakt, že se do hry vrátili marodi a nikdo se nezranil,“ uvedl k utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „V prvním poločase jsme byli horším týmem. Nedokázali jsme se postupným útokem dostat na polovinu soupeře, míč nás neposlouchal, byli jsme bez pohybu, často jsme faulovali. Takto se prezentovat opravdu nechceme,“ zdůraznil Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme předvedli o trošičku lepší výkon. Proti prvním dvěma zápasům to byl ale slabý odvar. Roli může sehrát únava. Kluci mají za sebou třetí zápas v deseti dnech. I tak si ale myslím, že jsme si měli se zápasem poradit daleko lépe. Být aktivnějším týmem v držení míče, působit organizovaněji. Nejsem moc spokojen,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branka Čáslavi: 31. Tůma.

Čáslav: Vyhnánek (46. Barták) – Kurka, Hajník (46. Špičák), Mráz, Dastych – Chábera (67. Slavík), Schovanec (67. Čuchal), Bašek, Vávra (46. Konyvka) – Hejný (46. Dudla), Tůma (67. Vocel). Trenér Jakub Svoboda.