125_20240312_115337.jpg
415_20220707_221845.jpg

Fotbalisté Čáslavi zahájili přípravu na novou sezónu

Ani ne po dvaceti dnech se fotbalisté Čáslavi sešli ve čtvrtek 7. července na startu letní přípravy. Na jejím startu našli čáslavští fotbalisté azyl na hřišti v nedalekých Tupadlech. Silovou část tréninku pak absolvují v posilovně na zimním stadionu v Čáslavi. Již v sobotu 9. července čeká Čáslav zápasová prověrka. Na hřišti SK Malešov se od 10 hodin postaví třetiligovým Živanicím.

Změny v kádru

Během letní pauzy došlo v týmu k několika změnám. V týmu již nepokračují Jan Strnad a Tomáš Kopp. Naopak do Čáslavi přicházejí na přestup Robin Vocel (předchozí klub – Velim), Martin Dudla (Horky nad Jizerou), Václav Slavík (FK Pardubice, v Čáslavi již rok na hostování) a brankář Miroslav Vlček (Vysočina Jihlava), který bude nejspíše obratem uvolněn na hostování do divizního Ždírce n/S. Na půlroční hostování do Čáslavi přichází Ondřej Hajník a hostování bylo prodlouženo i Janu Vilímovi. Oba jsou kmenoví hráči FK Pardubice. Z U19 přechází do A-týmu obránce Jiří Špičák.

„Zlehka se do přípravy zapojí po zranění Radek Richard a doufejme, že co nejdříve začne alespoň s lehkým během Lukáš Mach, který je po operaci kolene. V posledním mistrovském zápase se zranil Jan Hannich, jehož čeká operativní zákrok kolene a do měsíce by snad mohl začít s lehčím tréninkem. Další dva hráči přijdou do Čáslavi na zkoušku a s dalšími dvěma ještě jednáme o případném přestupu do našeho klubu,“ vypočítával trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Realizační tým

Drobné změny se dočkal i realizační tým. Na plný úvazek se k trenérům Svobodovi a Mrázovi přidá trenér brankářů David Čermák. Nově bude mít Čáslav kondičního trenéra v podobě Bohumila Sladkého. Fyzioterapeutkou zůstává Kamila Linhartová, lékařem pak Pavel Holeka.

Divize C

Značnou obměnou prošla divizní skupina C, ve které se vyměnilo hned sedm celků. Nováčky v soutěži jsou rezervy ligistů – Slovan Liberec, MFK Chrudim. Dále Ústí nad Orlicí, Brandýs, Dobrovice, Cidlina Nový Bydžov a Turnov. Čáslav nečeká vůbec lehký start soutěže. V úvodním kole se představí v Benátkách nad Jizerou, následně se utká doma s Turnovem a zavítá do Velkých Hamrů.

MOL Cup

Po dvou letech se fotbalisté Čáslavi představí v pohárové soutěži. V předkole se na půdě ambiciózních divizních Neratovic pokusí v sobotu 30. července proklouznout do prvního kola.

Přípravné zápasy

Na programu mají Čáslavští celkem šest utkání v režimu víkend – středa – víkend.

Aktuální soupiska

Brankáři: David Vyhnánek, Ondřej Barták.

Obránci: Peter Mráz, Kamil Petrů, Miroslav Kurka, František Konyvka, Ondřej Hajník, Jiří Špičák, Lukáš Mach, David Dastych.

Záložníci: Jan Hannich, Kryštof Schovanec, Jakub Vančura, Jiří Čuchal, Robin Vocel, Václav Bašek, Jan Vilím, Václav Slavík.

Útočníci: Adam Ronovský, Karel Hejný, Aleš Chábera, Martin Dudla.