9_1630478642.jpg
621_20230105_112420.jpg

Fotbalisté Čáslavi zahájili přípravu se čtyřmi nováčky

Fotbalisté Čáslavi se ve středu 4. ledna opět vrhli do kolotoče tréninků a přípravných zápasů. Trenérský štáb přivítal na umělé trávě v Čáslavi 25 fotbalistů. Čáslav se na náročnou jarní sezónu, kdy ji čeká boj o záchranu v divizní soutěži, bude připravovat především v domácích podmínkách. Na začátku února vyrazí svěřenci trenéra Jakuba Svobody na čtyřdenní soustředění do Třeboně. Všechna přípravná utkání sehraje Čáslav na umělé trávě v Brandýse nad Labem.

„Máme před sebou náročné dva měsíce. Kvůli havarijnímu stavu zdi u naší umělé trávy budeme muset k přípravným zápasům každý víkend cestovat do Brandýsa nad Labem. Je to druhý rok po sobě, pro nás to není nic příjemného, ale bereme to jako fakt,“ mrzí trenéra Čáslavi Jakuba Svobodu.

Na startu téměř kompletní kádr

Do zimní přípravy se v Čáslavi zapojí šestadvacet fotbalistů. „Z hráčů chyběl na úvodním tréninku pouze Martin Dudla, který byl pracovně vytížen. Robin Vocel podstoupil v prosinci u našeho lékaře operativní zákrok kolene, takže prozatím běhá a nějaký čas stráví v posilovně. Věřím ale, že se během měsíce zapojí do přípravy. Všichni ostatní marodi jsou konečně zdraví, a máme tak k dispozici kompletní kádr,“ konstatoval Jakub Svoboda.

Čtyři nováčci

V čáslavské kabině se objevily čtyři nové tváře. „Dva hráče máme u nás na zkoušku. Jedná se o Kubu Pecu z divizního Havlíčkova Brodu a Dominka Zrůsta z Heřmanova Městce, který v loňské sezóně hrál divizní soutěž v Kutné Hoře. Z divizního Ždírce nad Doubravou jsme si zpět stáhli brankáře Miroslava Vlčka a na přestup přichází z Kutné Hory Lukáš Marek,“ popisoval čáslavský trenér pohyby v kádru.

V zimní pauze Čáslav opustili tři fotbalisté: „U Venci Nykodýma jsme neprodloužili hostování z Chrudimi. Vráťa Junek se na přípravu vrátil do třetiligové rezervy Hradce Králové, pokud by se tam ale neprosadil, rádi jej uvítáme zpět. Brankář Barták nám oznámil, že končí fotbalovou kariéru,“ prozradil Svoboda.

Náročný program

Na čáslavské fotbalisty čeká v průběhu dvou měsíců osm přípravných duelů. Úvodní jarní kolo divizní skupiny C sehrají Čáslavští na domácí půdě, kdy v neděli 5. března přivítají Benátky nad Jizerou.

Kádr pro úvod přípravy:

Brankáři: David Vyhánek, Miroslav Vlček.

Obránci: Peter Mráz, Kamil Petrů, Ondřej Hajník, David Dastych, František Konyvka, Miroslav Kurka, Radek Richard, Lukáš Mach, Lukáš Marek.

Záložníci: Robin Vocel, Kryštof Schovanec, Jan Hannich, Václav Bašek, Jiří Čuchal, Jakub Vančura, Jan Vilím, Václav Slavík, Dominik Zrůst, Aleš Chábera, Jakub Peca.

Útočníci: Karel Hejný, Martin Dudla, Adam Ronovský, Jiří Špičák.

Realizační tým:

Hlavní trenér: Jakub Svoboda, asistent trenéra: Peter Mráz, trenér brankářů: Miroslav Vocel, kondiční trenér: Bohumil Sladký, fyzioterapeutka: Kamila Linhartová, vedoucí týmu: Josef Záklasník, lékař: MUDr. Pavel Holeka.