Do čáslavské kabiny přišel v průběhu podzimní části sezony, nastupuje v zadních řadách, ale už také vsítil dvě branky. Tu druhou v posledním utkání na půdě posledního Náchoda, kde jeho tým zvítězil v utkání 4. ligy (divize) jasně 3:0. Bývalý prvoligový fotbalista a syn trenéra Romana Kučery Tomáš se stal Osobností Deníku. Jak se mu trénuje pod vedením otce a co považuje za svůj největší sportovní úspěch?
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole Divize C na domácím hřišti přivítali ex-třetiligový Chlumec nad Cidlinou. Diváci byli svědky atraktivního utkání hraného ve svižném tempu. O osudu zápasu rozhodla akce domácích krátce po změně stran, kdy jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil Jindřich Kučera.
Neděle 19. října 2025 bude na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi patřit dalšímu utkání 4. české fotbalové ligy – skupiny C. Od 15:30 hodin se v rámci 11. kola střetne domácí FK Čáslav, aktuální lídr soutěže, s FK Chlumec nad Cidlinou, který se nachází na osmém místě tabulky.
Fotbalisté Čáslavi splnili v Náchodě roli favorita. Díky zaváhání soupeřů se znovu posunuli o bod na první místo tabulky 4. ligy sk. C.
O výsledku utkání rozhodli Čáslavští povedeným výkonem v prvním poločase.
Fotbalisté Čáslavi zahájili zimní přípravu na jarní část divize
Fotbalisté Čáslavi se k první tréninkové jednotce sešli dnes v podvečer na domácí umělé trávě v Čáslavi. Trenér Jakub Svoboda měl k dispozici dvacet hráčů. „Bohužel se hned v úvodu přípravného období potýkáme s absencí hráčů z důvodu zranění. Lukáš Mach je po operaci ruky a pokud vše dobře dopadne, tak se do zapojí až na začátku března. Honza Hannich odkulhal v prosinci z tréninku po jednom ze soubojů. Trápí jej zranění kolene a kotníku. David Vyhnánek má problémy s tříslem. Uvidíme, kdy se tato dvojice plnohodnotně připojí,“ řekl Svoboda.
Čáslavští budou trénovat v domácích podmínkách třikrát až čtyřikrát týdně. K tomu sehrají víkendová utkání. „Čeká nás hned jedenáct přípravných zápasů. Počet je to vyšší, ale chtěli jsme zátěž rozložit rovnoměrně mezi hráče A-týmu, širšího kádru a juniorky. Navíc se hned šestkrát střetneme s celky ze třetí ligy. Za tuto konfrontaci jsme nesmírně rádi a již v letním období nám pomohla v dalším rozvoji,“ pochvaloval si trenér Čáslavi.
Kádr doplnili Konyvka a Kubín z juniorky
Jakých změn doznal kádr Čáslavi? „Chtěli jsme udržet tým pohromadě, což se až na jednu výjimku povedlo. Na půlroční hostování uvolníme Michala Krále,“ prozradil Jakub Svoboda a navázal: „Do týmu se nově připojí dvojice mladíků ročníku 2002 z juniorky. Jedná se o Matěje Kubína a Františka Konyvku. Oba mají předpoklady stát se plnohodnotnými členy kádru. Konyvka navíc již na podzim odehrál část utkání v Horkách nad Jizerou. Jdeme tak i nadále cestou vlastních odchovanců,“ dodal.
Zimní turnaj v Brandýse nad Labem
Až na březnovou generálku s Chlumcem nad Cidlinou absolvují fotbalisté Čáslavi všechna utkání na půdě soupeřů. Důvodem je uzavřená část umělé trávy v Čáslavi z důvodů havarijního stavu opěrné zdi, která lemuje místní hřiště: „Je to pro nás komplikace a zvýšení nákladů spojených s cestováním. Ale nedá se nic dělat. Jsme rádi, že můžeme na umělé trávě alespoň trénovat. Zápasy odehrajeme převážně v Brandýse nad Labem, kde se účastníme zimního turnaje,“ sdělil lodivod čáslavské lavičky.
Soustředění v Blšanech
Zimní přípravu si hráči Čáslavi zpestří soustředěním v závěru února v Blšanech: „Bude se jednat o herní soustředění na přírodní trávě čtrnáct dní před začátkem soutěže. V Blšanech jsou pro trénování perfektní podmínky. Navíc na hlavním stadionu sehrajeme i přípravné střetnutí s rezervou Viktorie Plzeň,“ uvedl Svoboda.