Sportovní klub KosmonosyČÁSLAV
125_20240312_115337.jpg
1159_20240412_085934.jpg

Fotbalisté Čáslavi zavítají v sobotu dopoledne do Kosmonos

Dalším kolem pokračuje divizní skupina C již o tomto víkendu. V sobotu se prakticky až na jeden zápas odehraje celé divizní kolo. Čáslavští v něm zavítají na půdu SK Kosmonosy, kde se budou snažit navázat na vítězství z posledního utkání, kdy v souboji dvou nejhorších celků tabulky přehráli Letohrad!

Na podzim oba tým ve Vodrantech předvedly zajímavý zápas. Domácí se dostali do vedení jedna nula a navíc hráli prakticky celé utkání proti deseti. Hosté ovšem dokázali z rychlých kontrů třikrát udeřit. Domácí celek se ovšem nevzdal a zápas nakonec dotáhl do remízového konce s konečným výsledkem 3:3.

Čáslav v posledním utkání po dlouhé době konečně poznala chuť vítězství, byť v poločasové pauze prohrávala 0:1: „V průběhu poločasu jsme udělali změny. Poprvé, co jsme v Čáslavi, tak se nám povedlo střídání. Zápas jsme otočili. Střídající hráči hru oživili a ostatní hráči se chytli a po zásluze jsme vyválčili tři body,“ konstatoval trenér Čáslavi Roman Kučera.

Kosmonosy v naposledy uhrály bezbrankovou remízu na hřišti Vysokého Mýta: „S bodem jsme spokojení a věřím, že podobný výkon podáme i za týden,“ hodnotil utkání trenér Kosmonos Michal Mašek. „Do Mýta jsme jeli s úkolem vrátit se k výkonům z úvodu jarní části a zároveň se pokusit jakkoliv bodovat, abychom se vrátili do psychické pohody,“ prozradil s tím, že receptem byla hra z kompaktního hlubšího obranného bloku.

„Hru jsme zrychlili a hlavně zjednodušili, abychom se vyvarovali hrubých chyb, díky nimž jsme ztratili předchozí domácí zápas. Hráče musím tentokrát pochválit za plnění taktických pokynů a i za obětavý výkon v obranné fázi,“ uvedl pro Boleslavský deník.

Celek Kosmonos je prozatím na desáté pozici se ziskem pětadvaceti bodů. V posledních třech zápasech dvakrát remizoval a prohrál na domácí půdě s Benešov 1:2.

Utkání má výkop v sobotu 13. dubna v 10:30 hodin. Hraje se na stadionu SK Kosmonosy.

Zdroj: livesport.cz
Titulní foto: Deník, Vladimír Malinovský.