Související zápas

FK Čáslav
FK TurnovČÁSLAV
3:1
ne 12. 3. 2023 14:30 @ UMT Turnov, Fortuna Divize C, 17. kolo
9_1630478642.jpg
662_20230313_091939.jpg

Fotbalisté Čáslavi ze hřiště soupeře opět body nepřivezli

Fotbalisté Čáslavi ve druhém jarním kole zavítali do Turnova. Na umělé trávě se nedokázali popasovat s domácím celkem a po hrubých individuálních chybách odešli z utkání poraženi.

Turnov – Čáslav 3:1 (3:1)

„Do zápasu skvěle vstoupíme. Máme obrovskou příležitost Cháberou, který bohužel mine prázdnou branku, jsme aktivnější,“ řekl k úvodu utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „Bohužel se nám znovu zopakoval scénář podzimních zápasů na půdě soupeře. První branku darujeme domácím po hrubé chybě brankáře se stoperem, následně domácí přidají tradičně ještě jednu branku navrch,“ kroutil Svoboda hlavou. „Kompletní plán do utkání se nám tak zbortí po dvaceti minutách a dalších sedmdesát musíme hrát prakticky vabank a honit výsledek. Druhá polovina prvního poločasu je ale v naší režii, dokážeme Cháberou snížit na rozdíl jedné branky, domácí nepustíme z vlastní poloviny a jsme aktivní. Přijde ale nastavení, vykopáváme míč od branky, který nám hlavičkou za obranu vrátí domácí hráč a je z toho samostatný únik domácích, kterým nám opět odskočí o dvě branky a prakticky rozhodnou zápas. Za mě je to branka, která na této úrovni nemá padat, prostě katastrofa,“ nebral si Svoboda servítky.

Děj druhého poločasu tak byl předem jasný. Domácí spoléhali na rychlé brejky, my jsme útočili do plných. Asi deset minut před koncem nastřelil Schovanec břevno, odražený míč pak v obrovské šanci nasměroval Hejný mimo,“ litoval Svoboda a navázal: „Domácí měli samozřejmě několik velkých příležitostí, protože jsme museli riskovat, ale skóre se již nezměnilo,“ konstatoval.

„Pokud chceme pomýšlet na záchranu, musíme začít vozit body ze hřišť soupeřů. Dnes nás srazily obrovské hrubice, které domácí stoprocentně trestali. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další důležitý domácí zápas,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 7. Beníšek, 23. Prokopec, 45. + 1 Petr Havel – 36. Chábera.

Rozhodčí: Klečka – Pilný, Matějka. Žluté karty: Vencbauer – Petrů. Diváků: 150.

Turnov: Franc - Provazník, Petržilka, Peuker, Chládek – Prokopec (86. Šťovíček), Horák, Vencbauer (75. Müller), Beníšek (90. Svoboda) – Š, Havel (75. Benedikt), P. Havel (90. Joshua).

Čáslav: Vlček – Hajník, Mráz (81. Dudla), Petrů (46. Schovanec), Peca – Čuchal (56. Vilím), Vančura – Chábera (71. Konyvka), Bašek (46. Ronovský), Slavík – Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!