Fotbalisté FK Čáslav dosáhli v dalším přípravném utkání velmi cenného výsledku. Vedoucí tým 4. ligy (divize) skupiny C remizoval s třetiligovým celkem Vrchoviny, účastníkem Moravskoslezské fotbalové ligy. Konečný výsledek se zrodil už v prvním poločase, kdy se o jedinou branku Čáslavi postaral Zvolánek, jeden z pětice nových hráčů v kádru.
Fotbalisté Čáslavi odehráli třetí přípravné utkání proti silnému soupeři z MSFL. Na umělé trávě v Chotěboři se střetli se SFK Vrchovina Nové Město na Moravě a po zajímavém průběhu se oba týmy rozešly smírně.
A-tým FK Čáslav pokračuje v zimní přípravě dalším testem formy. V sobotu 7. února 2026 od 11:00 hodin se střetne se soupeřem z Moravy – SFK Vrchovina Nové Město na Moravě. Utkání se odehraje na umělé trávě v Chotěboři.
Hannich vystřelil Čáslavi tři body, hosté přežili i Bartákovo vyloučení
Fotbalisté Čáslavi ve druhém jarním kole divizní skupiny C zavítali do Libiše. Na půdě celku ze středu tabulky si Čáslavští chtěli napravit reputaci po prohraném úvodním kole s Hlinskem. To se jim nakonec povedlo, i když cestu ke třem bodům zkomplikovalo Čáslavi ve druhém poločase vyloučení brankáře Bartáka.
Libiš – Čáslav 0:2 (0:2)
Trenér Jakub Svoboda udělal v sestavě oproti domácímu zápasu s Hlinskem hned čtyři změny. Stejně jako v prvním utkání sezóny dovolili čáslavští fotbalisté domácímu celku v prvním poločase řadu rohových kopů. Se všemi si ale pozorná obrana v čele s brankářem Bartákem poradila. Domácí měli v prvním poločase dvě příležitosti ke skórování. Oba střelecké pokusy ale nakonec zblokovala obrana Čáslavi.
Hosté hrozili především z brejkových situací. V 19. minutě se po autovém vhazování obtočil kolem svého strážce Bašek, nacentroval před bránu, kde se hlavou prosadil Hannich – 0:1. O chvíli později pálil z hranice šestnáctky v dobré pozici Schovanec, ale brankář Velek jeho pokus kryl. V nastavení první půle pláchl domácí obraně Vilím, který předložil míč před odkrytou bránu Hannichovi a hosté vedli o dvě branky – 0:2.
Ve druhém poločase mohl dokonat hattrick Hannich, ovšem v nadějné pozici nedokázal přelobovat domácího brankáře. Baškovi pak v samostatném úniku utekl míč. Domácí se postarali o vzruch před brankou Čáslavi až v 66. minutě, kdy gólman Barták zahrál rukou mimo pokutové území a musel se poroučet do sprch. Při následném přímém kopu z hranice vápna se zaskvěl jeho náhradník Vyhnánek, který vytáhl míč mířící přesně k tyči! Domácí pak ze zoufalého náporu vytěžili pouze hlavičku nestárnoucího Macháčka. S tou si ale gólman Vyhnánek poradil, a tak tři body putovaly do Čáslavi.
„První poločas z naší strany nebyl úplně dobrý. Domácí díky tomu, že kopali řadu rohových kopů, tak nás opticky zatlačili. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a hráli na brejkové situace. Chtěli jsme využít našich rychlonohých hráčů na krajích hřiště, což se nakonec povedlo,“ oddychl si trenér Čáslavi Jakub Svoboda.
„Zápas se lámal v momentě, kdy střídající Vyhnánek chytil přímý kop z hranice šestnáctky. Zbytek utkání jsme díky velké bojovnosti a vůli dokázali i v deseti odbránit. Jen škoda, že kluci nedokázali vyřešit některou z brejkových situací, do kterých jsme se dokázali ve druhém poločase dostat,“ uzavřel.
Branky: 19. a 45.+1 Hannich. Rozhodčí: Šůma. Žluté karty: Šmíd, Lohoyda – Bašek, Vyhnánek, Ronovský. Červená karta: 66. Barták (Č.). Diváci: 135. Poločas: 0:2.