Hned první mistrák starších žákyň měl grády

Těšení se na první mistrovský zápas v nové sezoně 2021/2022 skončilo v případě čáslavských starších žákyň v neděli 5. září, kdy v rámci okresního přeboru přivítaly Bratčice. Dospat nemohla hlavně E. Panýrková, která se k fotbalu vrátila po těžkém úrazu rukou. Počkat si musela půldruhého roku!

FK Čáslav dívky – AFK Bratčice 4:2 (1:0)

Však také zejména proto jí trenér L. Hájek svěřil kapitánskou pásku a fotbalová srdcařka za ní poděkovala tím nejlepším způsobem. Podílela se na všech brankách domácího týmu a výraznou měrou tak přispěla k jeho vítězství. Její hlavní chvíle přišly ve druhém poločase.

Právě po změně stran utkání gradovalo. V té době Čáslav vedla jednogólovým rozdílem, když v první půli řadu dalších šancí, i kvůli zvonění tyček, neproměnila. A pak přišel důležitý moment: penalta ve prospěch Bratčic po faulu M. Kombercové, která si navíc pustila pusu na špacír a ještě to umocnila sprostým výrazem. Rozhodčí laik M. Kotrba, který zastoupil nedelegovaného sudího, jednal okamžitě a čáslavskou hráčku vykázal z hrací plochy.

S dvojnásobným trestem si Čáslavandy dokázaly poradit. Pokutový kop vychytala brankářka M. Rozsypálková a s více než půlhodinovou početní nevýhodou pak díky bojovnému výkonu celý tým. Přidanou hodnotou byl hattrick E. Panýrkové, a tak dva závěrečné góly hostů potom už tolik nevadily.

„Zápas měl snad všechno, kvůli čemu diváci na fotbal chodí. Holky hrály proti kvalitnímu soupeři super, skvěle zvládly oslabení a problémy neměly ani s přechodem na větší hrací plochu, i když si to předtím ani jednou nevyzkoušely,“ pochválil svůj kolektiv čáslavský trenér Luboš Hájek. Pochopení naopak neměl pro jednání své svěřenkyně v úvodu druhého poločasu.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (E. Panýrková) - 1:0, E. Panýrková (bez asistence) - 2:0, E. Panýrková (N. Levinská) - 3:0, E. Panýrková (bez asistence) - 4:0. Hrací doba: 2x 35 minut. Rozhodčí: M. Kotrba (laik).

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, E. Panýrková, N. Levinská - K. Bělohlávková, E. Vilímová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, N. Veselá, N. Lavická. Trenér Luboš Hájek.

Zbývající výsledky: Malešov/Křesetice - Suchdol/Uhlířské Janovice 1:8, Zbraslavice - Záboří nad Labem 4:1, Tupadly - Nové Dvory 6:2, Malín - Zruč nad Sázavou 0:10.