143_20240417_095230.jpg
140_20240403_122320.jpg
220_20220303_120102.jpg

Hodnocení zimního soustředění z pohledu trenérů U15

Jak hodnotí zimní soustředění hlavní trenér starších žáků Miroslav Paták a trenér brankářů Jan Kubát? To si můžete přečíst na následujících řádcích.

Hlavní trenér starších žáků Miroslav Paták :

"Musím potvrdit, že toto soustředění se opravdu povedlo ve všech směrech. Měli jsme vše, co jsme potřebovali na jednom místě - hřiště, bydlení, restauraci, běžeckou stopu atd. Spokojenost panuje hlavně s tím, že až na jedinou výjimku (P.Holý) se nám nikdo nezranil a všichni absolvovali kompletní program, který jsme měli naplánovaný.

Perfektní prověrkou byl zápas s domácími, kteří hrají stejnou soutěž v moravské skupině, a i když jsme to výsledkově zvládli U15 2:1 (Jeřábek, Vrdský), U14 2:2 Šanc Mar., Vilímek, SOUPEŘ BYL VELICE KVALITNÍ!!!

Dále musím pochválit kluky za přístup k tréninkům a slušnému chování (od zdravení až po pořádek na pokojích), nemuseli jsme řešit žádný zásadní problém. Myslím, že jsme zde dobře reprezentovali svůj klub FK Čáslav a máme zde dveře otevřené i pro další naše týmy.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat kolegům trenérům za profesionální přístup, kreativní nápady i umění improvizovat a domluvit se vždy ku prospěchu našich kluků!!! To je cenná vlastnost a není vždy u realizačních týmů samozřejmostí, tím spíš, když je početnější."

Trenér brankářů Jan Kubát:

"Na soustředění jsme měli 5 tréninkových jednotek na hřišti a v každé jsme s kluky měli zhruba půl hodiny pro sebe a poté jsme se zapojili do týmového tréninku, kde jsme se hodně zabývali organizací obranné činnosti týmu a variantami zakládání útočné fáze od brankáře. V částech tréninku, kdy jsme měli čas sami pro sebe, jsme se věnovali technice chytání centrovaných míčů s následnými činnostmi při zakládání útoků.

"S klukama jsme si celé soustředění užili. V jednom tréninku jsme si i prohodili role a kluci si zkusili jaké to je, když mají trénink na starosti oni a z trenéra je brankář. V soutěži brankářů proti trenérovi po parádním výkonu vyhráli brankáři a na večerním bowlingu dostali odměnu. Chtěl bych také poděkovat všem trenérům starších žáků, protože dlouhodobě umožňují brankářům v týmovém tréninku zkoušet a trénovat věci, které spolu trénujeme v rámci brankářských tréninků a toto soustředění nebylo výjimkou. Kluci měli opět spoustu možností se posouvat dál."