263_20220405_100251.jpg

Holky si ve Středočeském kraji udělaly dobré jméno

Pětice čáslavských hráček vytvořila skoro polovinu dívčího výběru, který ve středu 30. března hájil barvy Okresního fotbalového svazu Kutná Hora na turnaji ve sportovním areálu FK Bohemia Poděbrady. A byla to vskutku hodně povedená reprezentace.

Fotbalistky z Kutnohorska narozené v roce 2008 a mladší vyhrály na umělé trávě všechny čtyři pětadvacetiminutové zápasy 7+1 a s náskokem pěti bodů obsadily první místo. Po herní stránce dominovaly a z jejich pohledu nejvyrovnanější a nejzajímavější bylo až poslední utkání se zástupkyněmi Prahy-východ.

Co se týká hráček Čáslavi, tak M. Kombercová, A. Vrabcová a A. Drážková skvěle vyztužily obrannou linii, L. Hájková byla nezastavitelná na pravé straně záložní řady a E. Skaláková jako náhradnice velmi dobře zaskočila všude tam, kde zrovna bylo potřeba.

„Teď už nemohu mluvit z pohledu celého výběru o příjemném překvapení, protože holky svůj potenciál ukázaly na turnajích v Milovicích a Kutné Hoře. Všechny hrály výborně a nebraly to jen jako možnost nejít ten den do školy. Nelze se tak divit tomu, že jednotlivkyně se ocitly v hledáčku hráčských skautů, kteří podobná klání s oblibou navštěvují. Některé dívky čeká i pozvánka do krajského výběru,“ uvedl trenér Čáslavi a také okresního dívčího výběru Luboš Hájek.

Výsledky dívčího výběru OFS Kutná Hora:
- OFS Kolín 1:0, E. Klérová (J. Pěkná)
- OFS Benešov 2:0, L. Hájková (bez asistence), L. Vokounová (bez asistence)
- OFS Nymburk 4:0, J. Pěkná (L. Vokounová), L. Vokounová (bez asistence), J. Pěkná (L. Vokounová), J. Pěkná (bez asistence)
- OFS Praha-východ 3:2, E. Klérová (bez asistence), E. Klérová (L. Hájková), E. Klérová (J. Pěkná)

OFS Kutná Hora: A. Drážková, M. Kombercová, A. Vrabcová, L. Hájková, E. Skaláková (FK Čáslav), J. Kapková (TJ Rozvoj Křesetice), J. Pěkná (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou), L. Vokounová (FK Uhlířské Janovice), E. Klérová (SK Sparta Kutná Hora), N. Kotrbová (AFK Bratčice), V. Perclová (TJ Slavoj Vrdy). Trenér: L. Hájek (FK Čáslav).

Ostatní výsledky: OFS Nymburk - OFS Praha-východ 0:3, OFS Praha-východ - OFS Kolín 1:1, OFS Kolín - OFS Benešov 2:0, OFS Nymburk - OFS Kolín 0:1, OFS Praha-východ - OFS Benešov 2:1, OFS Benešov - OFS Nymburk 1:2.

Pořadí: 1. OFS Kutná Hora - 12 bodů (skóre 10:2), 2. OFS Praha-východ - 7 bodů (skóre 8:5), 3. OFS Kolín - 7 bodů (skóre 4:2), 4. OFS Nymburk - 3 body (skóre 2:9), 5. OFS Benešov - 0 bodů (skóre 2:8).