Honba za dalšími brankami skončila v Malíně neslavně

Dva odlišné herní styly předvedli v neděli 2. října v okresním přeboru mladších žáků fotbalisté čáslavského béčka. Pokud ctili kolektivní výkon, byli v souboji se sdruženým týmem Malína a Hlízova úspěšní. Ve druhé půli však nastala změna.

Malín/Hlízov – FK Čáslav B 2:4 (0:4)

V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by se hosté z Čáslavi měli strachovat o výsledek. Prezentovali se celkem pohledným fotbalem, soupeře nepouštěli do šancí a zajistili si čtyřgólový náskok.

Zlom k horšímu nastal od okamžiku, kdy do té doby nevytížený brankář M. Růžička neproměnil ve druhé půli pokutový kop. Někteří kluci totiž pod dojmem velké herní převahy začali takzvaně tlačit na pilu a až moc se sami chtěli zapsat do střelecké listiny. Na hřišti pak dlouho drželi míč, pouštěli se do zbytečného kličkování a neviděli lépe postavené spoluhráče.

„Z naší strany bylo v tu chvíli po fotbale. Soupeř vycítil šanci, zvýšil aktivitu a dvěma trefami během jedné minuty zdramatizoval utkání. Naštěstí na další korekci výsledku už mu nezbylo mnoho času. Snad se z toho náš tým poučí a hráči si uvědomí, že je úplně jedno, kdo vstřelí branku. Vždyť kolikrát víc potěší i pěkná gólová přihrávka, a tak by to měli vnímat také rodiče,“ upozornil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi B: V. Kočí (O. Rek) - 0:1, F. Babák (V. Kočí) - 0:2, T. Pekhart (P. Havránková) - 0:3, F. Babák (J. Šouba) - 0:4. Rozhodčí: P. Procházka. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: M. Růžička - V. Vránová, E. Skaláková, R. Cunningham - P. Havránková, L. Hájková, J. Kapková - T. Pekhart. Průběžně střídali: T. John, S. Semínko, J. Šouba, O. Rek, F. Babák, D. Lebeda, V. Kočí, P. Bartoš. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Čáslav A - Uhlířské Janovice 0:7, Vrdy - Sázava 1:0, Církvice/Nové Dvory - Kutná Hora B 0:7, Chotusice - Suchdol 8:1, Bratčice - Paběnice odloženo.