125_20240312_115337.jpg
225_20220308_084320.jpg

Hororový úvod turnaje se proměnil ve stříbrný konec

Pořádná facka hned v úvodu turnaje mladších žáků v kutnohorské sportovní hale Klimeška pomohla v sobotu 5. března dívčímu okresního výběru, v němž bylo i pět hráček Čáslavi, k lepšímu výkonu v dalších utkáních a nakonec i k zisku stříbrných medailí.

Pro tým složený pouze z fotbalistek z Kutnohorska vypadal začátek turnaje jako z hororu. Hned v prvním zápase dostaly od Vrdů za osmnáct minut šest gólů a jejich hra nevypadala vůbec dobře.„Takový výprask jsme si zasloužili a bylo to určitě lepší, než kdybychom prohráli třeba jen o gól. Holky aspoň poznaly, že jim nikdo nedá nic zadarmo a musí hodně přidat v rychlosti i důrazu,“ podotkl trenér Luboš Hájek.

V následujících duelech sice u dívek ke změně jak mávnutím kouzelného proutku nedošlo, ovšem svůj výkon postupně zlepšovaly. Vybojovaly dvě těsné výhry nad Chotusicemi a Církvicí, se štěstím remizovaly s Kutnou Horou a vrchol přišel v posledním utkání se Suchdolem. Ten mohl v případě vítězství slavit celkové prvenství, ale děvčata byla proti.

„Jestliže jsme se do té doby střelecky trápili, tak proti Suchdolu došlo k velkému obratu. V první minutě jsme vedli už o dva góly, a značně jsme tak otupili optimistické myšlenky soupeře. Pak už jsme zápas kontrolovali, přidali další branky a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se těšili ze stříbrných medailí,“ konstatoval trenér Luboš Hájek.

K jeho radosti navíc byla J. Kapková vyhlášena nejlepším brankářem turnaje. „Justýna navlékla rukavice od druhého utkání. Předvedla několik obtížných zákroků a tým v daných chvílích podržela, například v závěrečných vteřinách souboje s Kutnou Horou. Těžko by na ní někdo poznal, že s chytáním neměla žádné zkušenosti a že si mezi tyčemi odbyla premiéru,“ pochválil svou svěřenkyni Luboš Hájek. Následně všem dívkám poděkoval za účast a snahu odměněnou stříbrnými medailemi.

Výsledky dívčího výběru OFS Kutná Hora:
- Vrdy 0:6
- Chotusice 1:0, L. Vokounová (A. Vrabcová)
- Církvice 2:1, E. Klérová (J. Pěkná), A. Drážková (J. Pěkná)
- Kutná Hora 1:1, L. Hájková (bez asistence)
- Suchdol 5:1, E. Klérová (bez asistence), L. Hájková (Klérová), E. Klérová (J. Pěkná), E. Klérová (L. Hájková), E. Klérová (bez asistence)

Celkové pořadí: 1. TJ Slavoj Vrdy, 2. dívčí výběr OFS Kutná Hora, 3. TJ Sokol Družba Suchdol, 4. SK Sparta Kutná Hora, 5. FK Chotusice 1932, 6. SK Církvice.

Výběr OFS Kutná Hora: A. Drážková, M. Kombercová, K. Rozsypálková, L. Hájková, E. Skaláková (FK Čáslav), E. Klérová (SK Sparta Kutná Hora), J. Pěkná (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou), L. Vokounová (FK Uhlířské Janovice), A. Vrabcová (TJ Star Tupadly), J. Kapková (Rozvoj Křesetice). Trenér: L. Hájek.