125_20240312_115337.jpg
609_20221206_224540.jpg

Hráčky Čáslavi si užily premiéru v dresu pražské Sparty

Skvělou příležitost zahrát si za pražskou Spartu využila v neděli 27. listopadu čáslavská fotbalistka L. Hájková. Přijala pozvání na prestižní celodenní turnaj Praga Cup, který bývá označován jako neoficiální mistrovství České republiky v hale.

V multifunkčním sportovním centru ve Štěrboholech se utkalo osm kvalitních dívčích týmů: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec, FC Hradec Králové, FK Teplice, Lokomotiva Brno Horní Heršpice a mezinárodní punc klání dal ŠK Slovan Bratislava.

Čáslavská mladší žákyně si hned v prvním zápase s Teplicemi připsala dvě gólové přihrávky a kromě pražského derby zasáhla ve dvanáctičlenném kádru Sparty do všech utkání - ve složení sestavy 4+1 většinou v obraně. V silné konkurenci se neztratila, potvrdila svůj potenciál, ale zároveň poznala, na čem ještě musí zapracovat.

„Potěšilo mě, že jsem si mohla na turnaji zahrát. Byla to pro mě obrovská zkušenost a motivace. Už jen sledovat derby ze střídačky byl parádní zážitek. Všechny zápasy měly tempo a kvalitu. Vzala jsem si z toho, že na hřišti musím být odvážnější a být hodně na míči,“ řekla Lucie Hájková se stříbrnou medailí na krku.

Výsledky AC Sparta Praha: - FK Teplice 7:1, - FC Slovan Liberec 1:5, - FC Viktoria Plzeň 5:1, - SK Slavia Praha 2:0, - ŠK Slovan Bratislava 8:1, - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 4:0, - FC Hradec Králové 1:2.

Pořadí turnaje: 1. FC Slovan Liberec, 2. AC Sparta Praha, 3. SK Slavia Praha, 4. FC Hradec Králové, 5. FC Viktoria Plzeň, 6. FK Teplice, 7. ŠK Slovan Bratislava, 8. Lokomotiva Brno Horní Heršpice.

Jen o šest dnů později, v sobotu 3. prosince, si premiéru ve sparťanském dresu odbyla další čáslavská fotbalistka A. Vrabcová. V pražských Satalicích nastoupila ve druhém poločase přátelského utkání starších žákyň s juniorkami z Roudnice nad Labem na postu stoperky a při celkové výhře 9:0 si připsala gólovou asistenci.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!