ČÁSLAVChotusice
1:3
so 8. 4. 2023 10:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 19. kolo

Hrající trenérka prokázala s Chotusicemi hodně odvahy

S neobvyklým experimentem vstoupily v sobotu 8. dubna do soutěžního utkání s Chotusicemi fotbalistky Čáslavi. Trenérské taktovky se po předchozí domluvě ujala hráčka Kar. Rozsypálková. Stanovila základní sestavu a režírovala střídání.

FK Čáslav dívky – FK Chotusice 1932 1:3 (0:2)

Na rozdíl od trenéra L. Hájka měla i jiný pohled, když třeba hned od úvodní minuty poslala na hrací plochu spoluhráčku, která vynechala téměř celou zimní přípravu. „Překvapilo mě to, ale volbu jsem respektoval,“ zareagoval čáslavský trenér Luboš Hájek. Bylo pro něj zajímavé po celou dobu sledovat, jak se s novou situací dívky popasovaly, i když výsledek zápasu tím z jejich strany možná utrpěl.

„Výsledky v jarní části sezony okresního přeboru starších žáků by pro nás stejně neměly být prvořadé. Soustředit bychom se spíš chtěli na posilování pozitivních vztahů v kolektivu, poctivou práci v tréninku a na celkovou přípravu pro přechod do dorostenecké kategorie, pokud tedy o to budou mít starší holky vůbec zájem a s fotbalem raději neskončí,“ předeslal Luboš Hájek.

Co se týká samotného utkání s Chotusicemi, tak klíčové okamžiky přinesl závěr prvního poločasu. Trefa N. Levinské po kombinaci s E. Panýrkovou nejdřív nebyla uznána kvůli ofsajdu a chvíli poté poslal S. Hudák dvěma slepenými góly hosty do dvoubrankového vedení. Chotusice ho ve druhé půli ještě navýšily a odpovědí Čáslavi byl už jen jediný střelecký zápis E. Panýrkové po pěkné průnikové přihrávce L. Hájkové.

Největší potlesk si vysloužila brankářka K. Rozsypálková, když na konci zápasu efektně lapila pokutový kop S. Hudáka.

Branka a asistence Čáslavi: E. Panýrková (L. Hájková) - 1:3. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - L. Hájková. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, K. Volencová, Kar. Rozsypálková, E. Bednářová, E. Skaláková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Uhlířské Janovice - Záboří nad Labem 6:0, Sázava - Kutná Hora B 2:2, Malín/Hlízov - Tupadly 2:1, Nové Dvory/Církvice - Křesetice/Malešov B 1:0, Malešov/Křesetice A - Bratčice 3:2, Zbraslavice - Suchdol 1:4.