ČÁSLAVTJ Sokol Třebeš
4:2
ne 7. 4. 2024 10:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 17. kolo

Hurá fotbal otupilo dubnové vedro. Třebeš padla

Festival zahozených šancí na obou stranách nabídlo po druholigové velikonoční přestávce utkání dorostenek Čáslavi a královéhradecké Třebeše. Neproměněné příležitosti nakonec v neděli 7.dubna méně mrzely domácí fotbalistky.

FK Čáslav – TJ Sokol Třebeš 4:2 (4:2)

Ukázková byla z tohoto pohledu hned první minuta, kdy hostující hráčka upalovala sama na bránu a naštěstí pro Čáslav to skončilo jen rohovým kopem. „Přesně takhle špatně jsme začali i na podzim v Třebeši, ale tam nás soupeř z následné standardní situace potrestal a naladil se na vítěznou notu. Tentokrát to pro nás dopadlo dobře,“ oddechl si čáslavský trenér Luboš Hájek.

Defenzivní činnost týmu mu radost nedělala, o poznání lepé vypadala útočná snaha. „Problém byl ale v tom, že když jsme vstřelili branku, vzápětí jsme ji ve dvou případech inkasovali. Takže hurá fotbal s prostupnými obranami pokračoval celou první půli, v níž jsme Třebeš přestříleli 4:2,“ popsal Luboš Hájek. „Vystřídej obranu, to je hrůza,“ nebyli v určitých chvílích spokojeni ani někteří fanoušci domácího týmu.

Jak kouč Čáslavi predikoval, poločasový výsledek o mnohém napověděl, protože po změně stran se dalo v nezvykle teplém počasí, které lámalo letité rekordy, očekávat zklidnění jak z pohledu tempa zápasu, tak změny skóre. „Důležité však bylo pohlídat si pozornou hrou dvougólový náskok, aby soupeř nenabral druhý dech,“ poznamenal Luboš Hájek.

Čáslavandy drama nepřipustily, oplatily Třebeši podzimní porážku 2:5 a po výhře v Trutnově 3:1 si připsaly druhé vítězství v řadě.

„Předvedly jsme rozhodně lepší výkon než v zápase s Trutnovem, ale úplný zázrak to nebyl. Umíme hrát i lépe. Třebeš se díky nakopávaným balonům dostávala do rychlých a nebezpečných brejkových situací, ze kterých vstřelila dva góly. Můžeme být rády, že jen dva, protože těch šancí měla opravdu hodně,“ nechala se slyšet nejlepší fotbalistka v čáslavském dresu a autorka dvou branek Veronika Pospíšilová.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (A. Čudová) - 1:0, V. Pospíšilová (L. Vokounová) - 2:1, V. Pospíšilová (M. Blehová) - 3:1, L. Vokounová (A. Čudová) - 4:2. Rozhodčí: J. Svoboda - J. Šanda, L. Kracík. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, I. Ondráčková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, E. Panýrková. Průběžně střídaly: E. Skaláková, N. Veselá, D. Petiková, E. Čejková, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bohemians 1905 - Most-Souš/Dobroměřice 1:2, Mělník - Trutnov 6:4, Zaječice - Jihlava 0:11, Roudnice nad Labem - České Budějovice 0:7, Braník - Sparta Praha B 5:6, Dukla Praha B - Teplice (středa 1. května od 11.00 hodin).

Příští zápas: FK Baník Most-Souš/FK Dobroměřice - FK Čáslav (sobota 13. dubna od 13.30 hodin v Čepirohách).