ČÁSLAVSokol Zaječice, z.s.
ne 5. 5. 2024 10:00 @ Vodranty / tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 21. kolo
1194_20240510_001000.jpg

I když Zaječice dostaly naloženo, nevzdaly to ani v devíti

V jednoznačnou záležitost se v neděli 5. května proměnil druholigový zápas fotbalových dorostenek Čáslavi se Zaječicemi. Nikdo se tomu ani moc nedivil, protože celek ze dna tabulky nastoupil na umělé trávě pouze s devíti hráčkami.

FK Čáslav – Sokol Zaječice 10:0 (5:0)

Na desetigólových hodech si nejvíce pošmákla E. Panýrková. Do střelecké listiny se zapsala hned pětkrát a navíc v poslední desetiminutovce nahradila mezi tyčemi K. Rozsypálkovou, z níž trenér L. Hájek udělal útočný hrot. A byla to právě čáslavská brankářka, která svou trefou skóre pěkně zakulatila. Hattrickem asistencí se blýskla A. Čudová, dvěma střeleckými zápisy ozdobila posun v sestavě směrem dopředu A. Vrabcová.

„Jsem moc ráda, že jsem takhle mohla přispět týmu. Do brány bych určitě podruhé asi už nešla, bylo to tam náročnější než v poli. Jsem ale ráda, že jsem pomohla udržet čisté konto a že si Týna dala gól,“ řekla čáslavská středopolařka Eliška Panýrková.

Na pohled krásný výsledek však trochu pokazil dojem z předvedené hry. „Holky se přizpůsobily protihráčkám a byla z toho celkem nudná kopaná. Chyběl jim pohyb a i když nebyly pod tlakem, pokazily dost jednoduchých přihrávek. Dokázal bych si představit, že s tak oslabeným soupeřem budeme víc dominantní na míči, předvedeme více kombinací a pokusíme se o nějakou kreativitu,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

A nadšený nebyl ani z nečekané fighterské vložky na konci utkání, do které se k údivu všech spoluhráček natvrdo zapojila P. Havránková. Naštěstí z boje vyvázla bez zranění a jen se žlutou kartou, stejně jako protistrana.

„Byl to tréninkový zápas. Byly jsme na soupeře připravené, ale nehrály jsme přesně to, co jsme chtěly. Góly nějaké padly, ale mohlo jich být určitě víc,“ konstatovala i tak šťastná čáslavská brankářka Kristýna Rozsypálková, která dala výsledku svou trefou po přihrávce V. Pospíšilové konečnou podobu. Po vítězném penaltovém rozstřelu na podzim na pražské Julisce skórovala podruhé v sezoně.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (A. Čudová) - 1:0, E. Panýrková (A. Čudová) - 2:0, A. Vrabcová (K. Bělohlávková) - 3:0, E. Panýrková (Kar. Rozsypálková) - 4:0, E. Panýrková (I. Ondráčková) - 5:0, V. Pospíšilová (A. Čudová) - 6:0, vlastní (L. Vokounová) - 7:0, A. Vrabcová (Luc. Vokounová) - 8:0, E. Panýrková (E. Čejková) - 9:0, K. Rozsypálková (V. Pospíšilová) - 10:0. Rozhodčí: J. Svoboda - F. Mlynář, M. Semirád. ŽK: 2/1 (P. Havránková, K. Rozsypálková). Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, M. Blehová, A. Vrabcová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - P. Havránková, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, E. Čejková, Kar. Rozsypálková, A. Čejková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Sparta Praha B 0:20, Bohemians 1905 - Roudnice nad Labem 0:1, Dukla Praha B - České Budějovice 0:9, Mělník - Jihlava 1:7, Braník - Most-Souš/Dobroměřice 1:3, Teplice - Třebeš 14:2.

Příští zápas: FK Čáslav - DFK Bohemians 1905 (sobota 11. května od 14.00 hodin na umělé trávě).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!