125_20240312_115337.jpg
815_20230703_123205.jpg

Jadran Cup 2023 – moře zážitků a druhé místo

Perfektní rozlučkovou akci s žákovskou kategorií si užil tým FK Čáslav U15, když se zúčastnil mezinárodního fotbalového turnaje organizace Euro-Sportring Jadran Cup 2023, který se konal od 22. do 24. června 2023 v chorvatském Umagu. Jarní kádr jsme rozšířili o čtyři hráče z U14 a jeli s námi i dva hráči, kteří náš tým opustili před jarní částí soutěže, kdy již brázdili ligové trávníky v jiných mužstvech.

Turnaje se v kategoriích od U11 po U17 zúčastnily týmy ze 30 klubů (Česko, Slovensko, Maďarsko, Itálie, Francie). V kategorii U15 bylo 9 týmů a my v pětičlenné skupině, z níž se nám podařilo postoupit ze druhého místa do sobotního semifinále proti slovenskému FKM Stupava. To jsme vyhráli na penalty, když Tonda Jeřicha soupeřům dvě chytil a v osmé sérii vítěznou proměnil Kuba Vrdský. Po nervózním finále byli šťastnější hráči ŠSK Bílovec, kterým se povedlo potrestat naši chybu při bránění. Pozápasové slzy brzy uschly a mohli jsme se radovat z konečného druhého místa.

FK Čáslav na hřišti reprezentovali Bohouš Bednář, David Dražinovský, Tonda Flieger, Miky Houdek, Tonda Jeřicha, Filip Klinkáček, Dyma Kosolapchenkov, Šimon Kříž, Dominik Miláček, Ondra Petr, Honza Procházka, Mára a Míla Šancovi, Filip Šveřepa, Petr Vavřina, Matěj Vilímek a Kuba Vrdský. Z lavičky jim fandili a radili zranění Petr Kovář s Fandou Rajchmanem. Celý pobyt probíhal pod bedlivým dozorem trenérů Pavla Šveřepy a Radka Zoufalého.

Díky všem účastníkům za bezproblémový průběh celé akce, a hlavně rodičům a fanouškům za hlasitou podporu při zápasech a bouřlivé přivítání úspěšného týmu s trofejí na čáslavském náměstí.

Skupina

FK Čáslav – RDR Akademie (CZ) 3:0 (1:0) Góly: Vrdský, Dražinovský, Petr

FK Čáslav – GSD Don Bosco Fosone (I) 4:1 (1:0) Góly: 4x Vrdský

FK Čáslav – SK Hořovice (CZ) 0:3 (0:1)

FK Čáslav – ASD Unione Friuli Isontina (I) 3:0 (1:0) Góly: Houdek, Flieger, Vilímek

Semifinále

FK Čáslav – FKM Stupava (SK) 0:0 (penalty 7:6)

Finále

FK Čáslav – ŠSK Bílovec (CZ) 0:1 (0:1)

FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE!