ABC BraníkČÁSLAV
7:3
ne 10. 3. 2024 14:30 @ Braník - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 14. kolo

Jarní naděje: v Braníku se povedlo vyhrát druhý poločas

Na umělé trávě největšího podzimního strašáka začaly v neděli 10. března jarní pouť druhou dorosteneckou ligou fotbalistky Čáslavi. Braník jim totiž v první polovině soutěže na začátku září uštědřil krutou, ale zcela zaslouženou porážku 0:15.

ABC Braník – FK Čáslav 7:3 (5:0)

„Hráli jsme tenkrát doma jako nazdárkové a stejně jsme pokračovali o týden později i ve venkovním utkání s exprvoligovými Teplicemi. Byly to však pro nás velmi poučné lekce,“ připomněl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Na moc velké ponaučení to však v Praze 4 nevypadalo. Domácí hráčky vedly po čtvrthodině už o tři branky a do poločasové přestávky přidaly ještě další dvě. „Až když jsem v průběhu první půle zareagoval změnami v sestavě a o pauze holkám znovu vysvětlil, co je potřeba na hřišti dělat, o dost se náš herní projev zlepšil,“ zmínil Luboš Hájek.

Dokonce se stalo, co asi nikdo nečekal. Čáslavandy vyhrály druhý poločas 3:2, když se hattrickem blýskla E. Panýrková. „V kontextu s podzimním výpraskem byla pro nás prohra 3:7 velmi dobrým výsledkem, který by holkám mohl dodat odvahu a sebevědomí do dalšího velmi těžkého zápasu, tedy do odvety s Teplicemi,“ vyhlížel Luboš Hájek příští druholigový mač.

„Dobrá práce, trenére,“ pochválil čáslavského kolegu a tím vlastně celý tým při závěrečném podání rukou kouč Braníka Lukáš Malý.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (bez asistence) - 6:1, E. Panýrková (A. Čejková) - 7:2, E. Panýrková (L. Vokounová) - 7:3. Rozhodčí: L. Panchartek - D. Beringer, A. Beringer. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, E. Panýrková, I. Ondráčková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: D. Petiková, P. Havránková, Kar. Rozsypálková, E. Skaláková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Most-Souš/Dobroměřice - Jihlava 1:2, Trutnov - Roudnice nad Labem 0:10, Sparta Praha B - České Budějovice 0:3, Teplice - Bohemians 1905 3:1, Třebeš - Zaječice 8:0, Dukla Praha B - Mělník 6:0.

Příští zápas: FK Čáslav - FK Teplice (sobota 16. března od 14.00 hodin na umělé trávě).