Jarní prázdniny skončily vítěznou generálkou s Poříčany

Na start jarní části druholigové fotbalové soutěže se v neděli 3. března ideálně naladily čáslavské dorostenky. V posledním čtvrtém přípravném utkání porazily dvougólovým rozdílem starší žákyně z Poříčan a navíc udržely čisté konto.

FK Čáslav – SK Poříčany 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Pro většinu hráček obou týmů to byl zápas na konci jarních prázdnin, a proto se trenéři raději předem dohodli na večerním výkopu na osvětlené umělé trávě. Měli aspoň k dispozici početnější kádr, neboť se jim svěřenkyně stačily vrátit například z hor. Čáslavská lavička tak čítala sedm náhradnic, včetně L. Hájkové, která stejně jako před týdnem dostala souhlas z pražské Sparty.

A právě střední záložnice letenského týmu vyzvala ve zhruba polovině vyrovnaného utkání pěknou průnikovou přihrávkou ke skórování P. Havránkovou, která touto nabídkou nepohrdla a vstřelila úvodní gól.

V dalších minutách sehrála důležitou roli brankářka K. Rozsypálková. Ta v krátkém sledu po sobě předvedla dva různé a oba těžké zákroky, díky nimž mohla Čáslav i v závěrečné třetině pokračovat s čistým štítem. V ní už soupeř nekladl takový odpor a navíc ještě jednou inkasoval, když se po přihrávce V. Pospíšilové trefila L. Vokounová. Čáslavandy si tak v zimní přípravě připsaly po třech porážkách konečně vítězství a navíc s nulou.

„Holky vzaly generálku se vší vážností a byl z toho pěkný zápas. Hrály pozorně vzadu, dobře kombinovaly a tlačily se do útoku. Mohly dát i víc branek, jen to chtělo větší klid v koncovce a také lepší první dotek,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten si však moc dobře uvědomuje, že minimálně stejný výkon nebude v neděli 10. března na umělé trávě v Braníku stačit. Vždyť zástupkyně Prahy 4 vyhrály na podzim 15:0, což byla pro Čáslav zatím nejkrutější porážka ve druhé lize dorostenek. „Čeká nás hodně těžký začátek jara. Budeme se ho snažit zvládnout co nejdůstojněji,“ dodal Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: P. Havránková (L. Hájková) - 1:0, L. Vokounová (V. Pospíšilová) - 2:0. Rozhodčí: F. Jelínek. Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, I. Ondráčková, A. Čudová, E. Panýrková - V. Pospíšilová, Luc. Vokounová. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, R. Cunningham, D. Petiková, L. Hájková, E. Čejková, P. Havránková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: ABC Braník - FK Čáslav (neděle 10. března od 14.30 hodin na umělé trávě).