ČÁSLAVFC MĚLNÍK
ne 3. 4. 2022 16:30 @ Stadion Pod Hrádkem, I. A třída sk. B, 19. kolo
125_20240312_115337.jpg
262_20220404_154228.jpg

Juniorka bere tři body, premiérovou branku vstřelil patnáctiletý David Hybler!

V hodně omlazené sestavě nastoupila do dalšího kola I. A třídy sk. B čáslavská juniorka. V prvním poločase byl průměrný věk základní sestavy 21 let, v tom druhém dokonce o rok méně. Od začátku utkání v dresu Čáslavi nastoupil i patnáctiletý mladší dorostenec David Hybler. Domácí mladíček si navíc připsal vítězný gól zápasu!

Čáslav B – FC Mělník 4:1 (2:1)

„Ve čtvrtém jarním kole jsme chtěli konečně získat tři body, což se nám povedlo, a to dokonce ve sestavě, kdy za nás v základní sestavě nastoupili dva dorostenci, když jeden z nich je ještě mladší dorostenec,“ připomněl trenér čáslavské juniorky Lukáš Jirků a navázal: „Oba kluci dobrými výkony velice dobře zapadli do sestavy.“

Vítězství se ovšem nerodilo vůbec lehce. První gól se nám podařilo vsítit po standardní situaci, kdy si našel míč Čáp a uklidil jej. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal a minimálně nakopávat dlouhé míče, a to se nám poměrně dařilo. Hostující nás ohrožovali dlouhými nákopy, které nám dělali příliš mnoho problémů a v obranné fázi jsme si nebyli tolik jistí,“ uvedl Jirků.

Když jsme odcházeli v poločase do kabin, kdy jsme chvíli před přestávkou obdrželi gól, tak jsem se obával, abychom utkání zvládli,“ připustil Jirků a navázal: „Kluci ale druhý poločas zvládli, a tak jsme dovedli utkání do vítězného konce,“ oddychl si.

„V utkání byla k vidění spousta pěkných akcí, které jsme bohužel neproměnili. Je to škoda, protože utkání mohlo skončit ještě větším rozdílem. Na druhou stranu ale nutno uznat že soupeř také nějaké šance měl, ale Beran nás podržel. Kaňkou na utkání jsou zranění Eisnera a Papouška, kdy Papoušek musel o poločase vystřídat a jel do nemocnice na vyšetření s podezřením na zlomenou ruku, což se potvrdilo. Doufám, že se oba brzy uzdraví,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 12. Čáp, 29. Hybler, 78. Dastych, 82. Lebduška – 42. Válek.

Rozhodčí: Šíma – Čermoch, Brýl. Červená karta: 51. Steinz (M). Žluté karty: Čáp, Lanc, Fišr – Zoreník, Mikula. Diváků: 60.

Čáslav B: Beran - Eisner (46. Lanc), Kubín, Čáp, Lebduška – Dastych (84. Spáčil), Klepal, Papoušek (46. Špičák), Novák – Hybler (69. Fišr) – Mužátko. Trenér Lukáš Jirků.

FC Mělník: Resutík – Volf, Pudil, Vála, Antoš, Válek, Douděra (46. Kujal), Zoreník, Steinz, Mikula, Brůža (79. Liška). Trenér Jan Liška.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!