DIVIŠOVČÁSLAV
2:1(1:0)
so 9. 4. 2022 16:30 @ Divišov, I. A třída sk. B, 20. kolo
275_20220411_104859.jpg

Juniorka doplatila v Divišově na střeleckou impotenci

Fotbalisté čáslavské juniorky v dalším kole I. A třídy sk. B zavítali do Divišova. Rozmary počasí zapříčinily fakt, že část zápasu se odehrála na hřišti pokrytém sněhovou vrstvou. Ačkoliv hosté měli v utkání více vyložených příležitostí, jejich slabá koncovka je stála jakýkoliv bodový zisk.

Divišov – Čáslav B 2:1 (1:0)

„Musím říct, že dlouho jsem nezažil utkání, kdyby se vystřídalo tolik typů počasí. Před utkáním nasněžily dva centimetry sněhu, během utkání chvílemi pršelo a ve finále svítilo slunce,“ popisoval rozmary počasí trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků a pokračoval: „I přesto že se začínalo na zasněženém hřišti, v utkání byla k vidění spousta zajímavých akcí a někdy to přineslo i zajímavé situace,“ řekl.

„My jsme měli opět problémy se složením týmu, kdy v základní sestavě nastoupili dva hráči, kteří čtrnáct dní leželi s teplotami a stále zraněný Fišr, který stále laboruje se zraněnými třísly. Utkání se mi hodnotí se smíšenými pocity, protože přestože jsme prohráli, tak jsme opět nepředvedli špatnou hru a zápas byl velice podobný tomu, který jsme odehráli minulý týden. Narozdíl od minulého týdne se nám nedařilo proměňovat šance. Měli jsme velice špatný vstup do utkání, kde hned v úvodu utkání po hrubé chybě při rozehrávce Berana se podařilo soupeři skórovat. Jednalo se o velice laxní chybu a nekoncentrovanost hráče v úvodu utkání,“ mrzelo Lukáše Jirků.

„Chvíli nám trvalo, než jsme srovnali krok, ale následně jsme zhruba od desáté minuty přebrali otěže. Za celé utkání jsme si dokázali vypracovat snad sedm stoprocentních vyložených šancí, když jsme zakončovali v podstatě sami před brankářem nebo jsme šli sami na brankáře. Jenom Chábera měl pět stoprocentní šancí, ale bohužel žádnou neproměnil. Další dvě šance měl Dastych, který bohužel také neproměnil. Navíc Klepal nedal pokutový kop,“ kroutil Jirků hlavou.

„Budu se pravděpodobně opakovat stejně jako minulý týden, ale mám radost, že se nám dařila kombinační hra a k vidění byla spousta hezkých situací, které vyústily i v šance ke skórování. Nutno uznat, že soupeř si také vypracoval nějaké šance, i přesto že hrál velice jednoduchý nakopávaný styl a nepokoušel se víceméně o kombinaci. Jak je ale vidět, tak jim to stačilo. Druhý gól jsme inkasovali již ve fázi, kdy jsme otevřeli obranu a tolik se nesoustředili na bránění. Následně se nám podařilo alespoň snížit, kdy pěkným pasem za obranu si našel míč Špičák, který přesprintoval obránce a předložil míč před bránu Dastychovi, který se nemýlil,“ popisoval trenér Čáslavi a pokračoval: „V závěru utkání jsme se ještě pokusili alespoň srovnat a hráli jsme na tři útočníky, ale bohužel bez úspěchu, kdy závěr už byl spíše o nakopávání. Podle mého by byla remíza spravedlivá. Na vyložené šance jsme vyhráli, ale o tom fotbal samozřejmě není. Musím ale uznat, že kluci nechali na hřišti všechno. Ale někteří z nich mají stále problém s kázní na hřišti,“ mrzelo Lukáše Jirků.

Branky: 2. Vondrák, 80. Hanuš – 82. Dastych.

Rozhodčí: Husák – Beneš, Brožek. Žluté karty: Babický, Zahradníček, Lehán – Lebduška. Diváků: 53.

Divišov: Šimáček – Babický (86. Campodonico), Hanuš, Zahradníček, Lehán, Šmíd, Vašírovský (57. Krňanský), Srb, J. Vondrák, M. Vondrák (84. Pekárek), Rozsypal. Trenér Miroslav Kopecký.

Čáslav B: Beran – Eisner, Čáp, Kubín, Lebduška - Dastych, Klepal, Havrda, Novák, Fišr (64. Lanc) - Chábera (74. Špičák). Trenér Lukáš Jirků.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!