ČÁSLAVPĚČICE
2:1(1:1)
ne 17. 4. 2022 17:00 @ Stadion Pod Hrádkem, I. A třída sk. B, 21. kolo
287_20220419_102530.jpg

Juniorka na domácí půdě porazila Pěčice

Fotbalisté čáslavské rezervy v dalším kole I. A třídy sk. A na domácím hřišti porazili Pěčice. Branky domácího celku vstřelili Klepal a Havrda.

Čáslav B – Pěčice 2:1 (1:1)

„V utkání s hůře tabulkově postaveným soupeře jsme chtěli utkání samozřejmě v domácím prostředí zvládnout. To se nám povedlo z části, respektive pouze výsledkově. Herně to nebylo vůbec optimální,“ uvedl k zápasu trenér čáslavské juniorky Lukáš Jirků a navázal: „Soupeř vstoupil do utkání s velice defenzivním pojetím, kdy zalezl do bloku a pouze bránil. Jak bylo vidět, tak my jsme si s tím nedokázali poradit, i přesto že jsme měli velice dobrý vstup do utkání, kdy Lebduška dlouhým pasem za obranu našel nabíhajícího Cháberu s Mužátkem, což vyústilo v penaltový kop. Ten se nám rozdíl od minulého utkání podařilo proměnit,“ oddychl si Jirků.

Dalo by se říct dobrý vstup do utkání, ale bohužel se jednalo o ojedinělou šanci na skórování. Bohužel více šancí jsme si nedokázali vypracovat. Měli jsme takové pološance, ale finální fázi jsme řešili špatně, tudíž jsme si toho více nedokázali vypracovat. Soupeř naopak potrestal naši ztrátu na straně hřiště a předložili míč před bránu na nabíhajícího osamoceného hráče, který se nemýlil. Byla to jediná střela soupeře za první poločas na bránu, která hned skončila gólem. To je pak samozřejmě pro hráče frustrující,“ konstatoval.

„Ve druhém poločase byl obraz hry obdobný, jen soupeř se také osmělil a pustil se také do kombinace. Myslel jsem si, že by nám to mohlo svědčit, když se roztrhá obranný blok, který hosté drželi v prvním poločase, ale očividně to nebylo naše utkání a kombinace nám vázla,“ uvedl Jirků a pokračoval: „Konečně jsme si dokázali pomoci standardní situací, kdy po rohu skóroval Havrda. To bylo ale z naší strany vše. Očividně to nebyl náš zápas, ale jsem rád, že bereme tři body. Narozdíl od utkání v Divišově, kde jsme nehráli špatně, ale neodvezli jsme si žádný bod, tak teď bereme tři body i přes nepříliš atraktivní výkon. Tak to někdy bývá a k patří to k fotbalu,“ uzavřel Lukáš Jirků.

Branky: 9. Klepal pok. kop, 70. Havrda – 27. Makovec.

Rozhodčí: Kratochvíl – Pechar, Bekešský. Žluté karty: Chábera, Kulhánek. Diváků: 70.

Čáslav: Vyhnánek – Eisner (69. Špičák), Kubín, Čáp, Lebduška - Strnad, Klepal, Havrda, Novák – Chábera (79. Trekoval) – Mužátko (85. Kulhánek). Trenér Lukáš Jirků.

Pěčice: Dufek – Vodháněl, Mulač, Makovec, Tůma, Kriška (75. Novák), Beran, Bartoň, Král, Kohout, Skuček. Trenér Jiří Kříž.