ČESKÝ BROD BČÁSLAV
1:5(0:3)
so 12. 2. 2022 10:00 @ Kutná Hora, UMT, Přípravné utkání

Karel Hejný v utkání proti rezervě Českého Brodu vstřelil čtyři branky!

Fotbalistům Čáslavi o tomto víkendu odpadlo utkání s Pardubicemi. A tak po dohodě s juniorkou nastoupil do utkání proti rezervě Českého Brodu (krajský přebor) kombinovaný tým. V zápase se blýskl Karel Hejný, který zatížil konto soupeře hned čtyřikrát!

FK Čáslav komb. tým - SK Český Brod B 5:1 (3:0)

Ačkoliv se v prvním poločase hrálo převážně na polovině Českého Brodu, musel brankář Barták vytáhnout dva parádní zákroky proti sólovým nájezdům soupeře. V první dvacetiminutovce se fotbalisté Čáslavi prosadili dvakrát. Pokaždé putoval míč na trase Slavík Hejný, kdy druhý jmenovaný dvakrát nekompromisně rozvlnil síť – 1:0, 2:0. Po půlhodině hry spálila Čáslav hned tři vyložené šance během jedné akce, neuspěli Hejný, Kurka ani Strnad. V 39. minutě pak přišla nejhezčí akce utkání. Čáslavští zakončili přesnou kombinaci od svého brankáře střelou do zcela odkryté brány – 3:0.

V úvodu druhého dějství nejprve Hejný orazítkoval tyč. Vzápětí Lebduška přesným centrem našel hlavu Strnada, který poslal míč přesně do brány – 4:0. Následně se v šancích objevil Novák, ale nedal. Trestali tak českobrodští fotbalisté, když na střelu ze střední vzdálenosti brankář Barták nedosáhl – 4:1. Poslední slovo si vzal opět Hejný, který byl nejprve v úniku faulován a o pár okamžiků proměnil pokutový kop – 5:1.

„Zápas úrovní nebyl úplně špatný. Snažili jsme se o rozehrávku od brankáře. Někdy nám to vyšlo, někdy ne,“ uvedl trenér čáslavské juniorky Lukáš Jirků a navázal: „V prvním poločase šel soupeř dvakrát sám na bránu, a to se nám nelíbí,“ podotkl Lukáš Jirků.

„Zápas jinak snesl měřítko, když vezmu v potaz, že jsme hráli v mixu áčka s béčkem. Kluci z béčka hráli vlastně první utkání. Někteří navíc nemají docházku, protože je omezují karantény, práce a nemoci. Když se na to podívám takhle, tak můžeme být s naším výkonem a výsledkem spokojeni,“ uzavřel.

Branky Čáslavi: 15., 19., 39. a 66. pok. kop Hejný, 55. Strnad.

Čáslav: Barták – Kurka (46. Eisner), Kubín, Petrů (60. Konyvka), Slavík (46. Lebduška) – Klepal (46. Čáp), Papoušek – Strnad, Chábera (60. Kurka), Konyvka (46. Novák) – Hejný. Trenéři Lukáš Jirků, Jakub Svoboda.