Ke spravedlivé remíze s Malínem pomohl biliárový gól

Čáslavský dívčí tým má v kádru hned tři fotbalistky z Malína, ale ve vzájemném utkání okresního přeboru starších žáků nemohla v neděli 17. října nastoupit ani jedna. N. Štočkovou, N. Stašovou i L. Hájkovou, tu dokonce den před výkopem, vyřadila ze hry nemoc.

FK Čáslav dívky – TJ Sokol Malín 2:2 (1:2)

Jejich spoluhráčky proto bojovaly i za ně a začaly výborně, když po rohovém kopu K. Bělohlávkové otevřela ve 3. minutě skóre pohotovou střelou M. Kombercová. Stačilo však nepohlídat největší nebezpečí protivníka, a sice kanonýra K. Lhotáka, který v Čáslavi ještě nedávno hrál žákovskou ligu, a rázem to bylo jinak. Malín díky němu už v 5. minutě vyrovnal a ve 27. minutě se ujal vedení.

Domácí celek si do konce prvního poločasu koledoval o další brankový příděl, ale naštěstí herní výpadek a útlum v pohybu přežil bez úhony a po domluvě trenéra L. Hájka o přestávce se vrátil na hrací plochu v lepším rozpoložení. Snaha vyrovnat byla ve druhé půli zřejmá, ovšem zakončení bezzubé. Štěstí se na čáslavskou stranu přiklonilo až šest minut před koncem zápasu, kdy biliárovým způsobem - tyč, tyč a gól - vystřelila bodový zisk N. Levinská.

„Ve zbývajícím čase bylo sympatické, že oba týmy chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. S trenérem Malína jsme se shodli, že remíza je spravedlivá,“ doplnil čáslavský kouč Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: M. Kombercová (K. Bělohlávková) - 1:0, N. Levinská (E. Panýrková) - 2:2. Rozhodčí: M. Matz. ŽK: E. Panýrková. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - K. Bělohlávková, E. Panýrková, E. Skaláková - N. Lavická, N. Levinská. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, N. Veselá, S. Svobodová, P. Havránková,  E. Vilímová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malešov/Křesetice - Sázava 0:9, Suchdol/Uhlířské Janovice - Zruč nad Sázavou 4:2, Bratčice - Záboří nad Labem 3:1, Tupadly - Zbraslavice 4:2