Související zápas

FK Čáslav
FK Slavoj VyšehradČÁSLAV
1:4
so 24. 9. 2022 10:00 @ Branická / tráva, ČDŽ U 15 C, 6. kolo
9_1630478642.jpg
518_20220926_131607.jpg

Klíč od brány Vyšehradu měl Ondra Petr

S ohledem na početnou marodku jsme v týdnu vyhlíželi blížící se zápas s Vyšehradem s obavami. Naštěstí se tři kluci dokázali dostat do provozuschopného stavu, a tak jsme do Prahy vyrazili s 11 hráči z kádru U15. Na lavičku jsme použili hráče U14, kterým zase jeli pomoct hráči U13. Díky všem trenérům za spolupráci. Nutno dodat, že i domácí se potýkali s marodkou a na střídačce měli jen jednoho hráče.

FK Slavoj Vyšehrad - FK Čáslav 1:4 (1:1)

První poločas nabídl spíš boj se spoustou nepřesností. Kluci se po začátku prali s míčem i terénem a nebyli schopní udržet ho déle na svých kopačkách. Vyšehrad hrozil přihrávkami do křídel za obranu, kde měl vyšší a rychlé hráče. Naštěstí nám poměrně dobře fungovalo zajišťování a přepínání při ztrátách, a tak domácí měli ze hry jenom dvě výraznější možnosti ke skórování. Obě svými zákroky zhatil Tonda Jeřicha ve spolupráci s hráči, kteří se postarali o odražené balóny. Jako první jsme tak gólově udeřili ve 26. minutě my, když se po rohu prosadil Ondra Petr. Žádné další výraznější šance jsme si v první půli nevypracovali. Domácí ve 32. minutě vyrovnali z penalty.

Druhá půle už byla jednoznačně v naší režii. Zlepšili jsme pohyb a přestali kazit v rozehrávce. Z toho vyplynulo, že jsme začali domácí přehrávat ve středu zálohy a hlavně rychle zpět získávat případné ztracené míče. Všem třem gólům předcházela dobrá součinnost hráčů a kvalitní práce s míčem.

Dalo by se říci, že v tomto zápase 100 % platilo, že zápasy se rozhodují v pokutovém území. My jsme z tohoto prostoru dali všechny čtyři góly a na druhé straně jsme před vlastním brankářem byli ve všech situacích dostatečně důrazní a domácím kromě penalty skórovat nedovolili.

Nyní nás čeká anglický týden a nezbývá než doufat, že se uzdraví další hráči. Hlavně ale v jakémkoliv složení budeme chtít v nadcházejících zápasech navázat na výkon z druhého poločasu. A to nejen ve středu v Trutnově, ale zejména v neděli 2. 10., kdy na domácím hřišti od 10.00 hodin přivítáme doposud neporažený tým FK Náchod. Zveme fanoušky na pěkný fotbal, snad nám to počasí a stav hřiště umožní.

Jak jsme dávali branky?

26. – zahrávali jsme roh a míč vypadl před malé vápno, odkud šla přihrávka doleva na Ondru, který po zemi prostřelil brankáře

44. – po zisku míče uprostřed hřiště vyslal Medly do pravého křídla Máru, který poslal pěkný centr do malého vápna, kde byli Kuba a Klinky v souboji s domácími obránci a brankářem, míč vypadl před malé vápno k dobíhajícímu Ondrovi, který si ho převzal na levou a v houštině těl našel místo pro jeho uklizení do brány

59. – Ondra po faulu na vlastní osobu rozehrál zkrácený roh z levé strany na malé vápno, kde míč přistál přímo Kubovi na hlavu a proti jeho zakončením k zadní tyči neměl domácí brankář žádnou možnost zasáhnout

63. – zisk míče na vlastní polovině za kruhem, Ondra ho lehce potáhl k levé straně a načasoval přihrávku do levého křídla, kam si naběhl Filip Šveřepa. Po převzetí druhým dotekem před dobíhajícím stoperem levačkou poslal míč do kapsy za obranu na hranici velkého vápna, kde si ho mezi dvěma obránci našel nabíhající Kuba a po precizním zpracování bezpečně překonal vyšehradského brankáře

Branky: 26. a 44. Ondřej Petr, 59. a 63. Jakub Vrdský

Čáslav: Jeřicha – Šanc Mi., Procházka (66. Vedral), Miláček, Šveřepa – Dražinovský, Petr, Medlen – Šanc Ma. (56. Vavřina), Vrdský, Klinkáček (66. Flieger)