ČÁSLAVDFK Bohemians 1905
so 11. 5. 2024 14:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 23. kolo
1206_20240517_231309.jpg

Klokanky utnuly sérii neprůstřelnosti. Trvala 191 minut

Po hodně dlouhé době se fotbalistkám Čáslavi stalo, že o výsledku jejich utkání rozhodl jediný gól. Došlo k tomu v sobotu 11. května ve druhé lize dorostenek a šťastnějším týmem byli díky trefě na začátku druhého poločasu pražští Bohemians 1905.

FK Čáslav – DFK Bohemians 1905 0:1 (0:0)

„Soustředěným výkonem v obraně jsme chtěli co nejdéle natáhnout naši sérii bez obdržené branky. Tušil jsem, že moc gólů v zápase nepadne, protože jich soupeř tolik nedává, ale zároveň málo inkasuje. Prognóza se v první půli potvrdila, proto jsem holky nabádal, aby ve stejném stylu pokračovaly i nadále, že to nejspíš bude o jednom gólu,“ naznačil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Stačil ovšem výpadek v defenzivní činnosti a plány domácího celku vzaly v 48. minutě za své. „To velmi zamrzelo, zvlášť s ohledem na konečný výsledek a celkovou hru. Branka byla úplně zbytečná a dalo se ji při lepší koncentraci a rychlejší reakci zabránit. Pak bychom na sebe nemuseli koukat smutnými očima,“ podotkl Luboš Hájek.

Ten měl jinak pro své svěřenkyně jen slova chvály. A poklonu čáslavskému týmu vysekl při závěrečném podání rukou i hostující trenér L. Molhanec, který oproti podzimnímu vzájemnému duelu viděl výrazné zlepšení hlavně v organizaci zadních řad.

Tam odvedla skvělou práci stoperka I. Ondráčková, nejlepší hráčka Čáslavi, ne-li celého utkání. „Po inkasované brance jsme chtěli výsledek otočit, nebo alespoň vyrovnat, ale i přes nějaké šance jsme z toho bohužel nic nevytěžili,“ řekla Iveta Ondráčková.

Již zmíněná čáslavská série neprůstřelnosti trvala napříč třemi zápasy (České Budějovice, Zaječice a Bohemians 1905) celkem 191 minut.

Rozhodčí: L. Kracík. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, A. Vrabcová - P. Havránková, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, Luc. Vokounová, E. Čejková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Třebeš - Sparta Praha B 0:15, Trutnov - Most-Souš/Dobroměřice 0:15, Teplice - České Budějovice 1:5, Mělník - Roudnice nad Labem 0:5, Braník - Jihlava 2:6, Dukla Praha B - Zaječice 8:0.

Příští zápas: AC Sparta Praha B - FK Čáslav (neděle 19. května od 12.30 hodin v Satalicích).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!