TJ SvitavyČÁSLAV
1:2
st 26. 10. 2022 10:00 @ Svitavy - UMT, ČDŽ U 15 C, 5. kolo

Konečně konec série bez výhry

Na začátku svitavské mise jsme zažili menší komplikaci s porouchaným autobusem - po výsadku na kraji města následovala procházka mlhou zahalenými ulicemi a náměstím k umělce na druhém konci Svitav. Po předzápasovém rychlokurzu přípravy a zahájení utkání přišla zapeklitost větší – váhavá rozehrávka, ztráta míče na vlastním vápně a v 1. minutě prohráváme 1:0.

TJ Svitavy - FK Čáslav 1:2 (1:1)

Nic z toho nás ale nezlomilo, od začátku jsme na hřišti dominovali a vstřelení gólu bylo jen otázkou času. Po několika promarněných šancích jsme se dočkali ve 21. minutě, kdy se po přenesení hry z pravé strany na levou dostal k míči Filip Klinkáček, jehož centr si na malém vápně našel Mára Šanc a skóroval hlavou obloučkem na zadní tyč. Po vstřeleném gólu jsme nadále pokračovali v dobývání domácí obrany a vypracovali si další příležitosti ke skórování.

Ve druhém poločase jsme na výkon navázali, po prvním střídání změnili rozestavení a v 58. minutě po pěkné kombinační akci středem pole šli do vedení. Míč putoval po ose Procházka - Rajchman - Vrdský a skončil v síti u levé tyče. Další možnosti ke vstřelení gólu jsme již nevyužili. Za zmínku stojí třeba střela Fandy Rajchmana z 23 m, která po doteku břevna a tyče v pravé šibenici skončila na levé tyči, od níž se odrazila do pole. Domácí brankář se zaskvěl proti Radkovi Medlenovi, který mu z blízka mířil mezi nohy, ale on míč srazil mimo bránu.

Velkou radost z vítězství trošku zakalily zdravotní šrámy.

Branky: 21. Mark Šanc, 58. Jakub Vrdský.

Sestava: Jeřicha – Šanc Mi. (55. Houdek), Vilímek, Kovář, Miláček (75. Vavřina) – Šanc Ma. (60. Medlen), Petr, Procházka, Klinkáček (55. Šveřepa) – Rajchman (75. Kříž), Vrdský