ČÁSLAVTupadly
6:1
pá 2. 9. 2022 17:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 5. kolo

Konečně výhra! Černá série skončila v Tupadlech

Celkem jedenáct zápasů čekaly na vítězství fotbalistky Čáslavi. Nelichotivou bilanci, která se táhla od dubna, ukončily hned v úvodu nové mistrovské sezony, když v pátek 2. září v předehrávce okresního přeboru starších žáků vyhrály v Tupadlech.

TJ Star Tupadly – FK Čáslav dívky 1:6 (0:1)

Radost to byla velká, ovšem průběh utkání až tak zalitý sluncem nebyl. Hráči Tupadel si totiž v prvním poločase vytvořili dost šancí. „K obranné činnosti jsem měl hodně výhrad, naštěstí jsme neinkasovali a nemuseli dohánět gólové manko,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek.

Naopak do vedení se dostaly Čáslavandy díky A. Vrabcové, která skvěle vyřešila brejkovou situaci. A když stejná hráčka nabila chvíli po rozehrání druhé půle E. Panýrkové na další branku, začalo se na dívčí kopačky zase vracet tolik potřebné sebevědomí. Zvlášť pak u E. Panýrkové a N. Levinské, které se postaraly o další tři změny skóre. V závěru zápasu pak ještě stihla E. Bednářová vstřelit svou premiérovou trefu v dresu Čáslavi.

„Holky bych chtěl za druhý poločas pochválit, jen škoda, že se nám nepodařilo udržet čisté konto. Nicméně Tupadly si aspoň čestný úspěch zasloužily za předvedenou hru v první půli. Oproti minulé sezoně jim ubylo šest hráčů už dorosteneckého věku, takže to měly těžké. Nám se naopak hráčský kádr nezměnil, a dokonce jsme v letní přestávce posílili,“ připomněl Luboš Hájek.

Jeho respekt získala brankářka K. Rozsypálková, která při rozcvičování těsně před zahájením hry dostala zblízka ránu míčem do obličeje, až se jí spustila krev z nosu, ale po krátkém ošetření se vrátila zpátky mezi tyče, jako kdyby se nic nestalo.

Branky a asistence Čáslavi: A. Vrabcová (E. Klérová) - 0:1, E. Panýrková (A. Vrabcová) - 0:2, N. Levinská (E. Panýrková) - 0:3, N. Levinská (E. Panýrková) - 1:4, E. Panýrková (N. Levinská) - 1:5, E. Bednářová (L. Hájková) - 1:6. Rozhodčí: R. Pařez. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, J. Kapková - L. Hájková, A. Vrabcová, E. Panýrková, E. Klérová - N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Bednářová, L. Vokounová, K. Bělohlávková, E. Skaláková, N. Lavická, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín/Hlízov - Uhlířské Janovice 6:3, Sázava - Křesetice/Malešov B 17:0, Malešov/Křesetice A - Suchdol 1:7, Zbraslavice - Chotusice 0:3, Nové Dvory/Církvice - Bratčice 2:6, Kutná Hora B - Záboří nad Labem 14:0.