814_20230629_152710.jpg

Kovanická prověrka s Poříčany odhalila dost nedostatků

Čáslavandy si v pondělí 19. června měly možnost zahrát s vyloženě dívčím protivníkem. Takzvaně na půli cesty v Kovanicích u Nymburka je přivítaly starší žákyně z Poříčan. Přátelský zápas nabídl jedenáctkový fotbal na celém hřišti.

SK Poříčany – FK Čáslav 5:3 (3:1)

Vzhledem k věkovému složení soupeře nechal čáslavský trenér L. Hájek po dohodě doma dorostenky, tedy nejstarší hráčky narozené v roce 2006, naopak už mohl využít čtyři předpokládané posily z Bratčic, a hned tři zařadil do základní sestavy.

Fotbalistky Čáslavi začaly utkání velmi dobře a po individuálním průniku A. Vrabcové se ujaly vedení. Na dlouhou dobu to však od nich bylo to nejlepší k vidění, protože iniciativy se následně chopila poříčanská děvčata a pěti góly ukázala, kdo je na hrací ploše lepším týmem. Z pohledu hostů nepříznivý výsledek pak alespoň dvěma góly zkorigovala E. Panýrková.

„Nejdřív jsem se bál, jestli budeme mít dost dresů, a ve finále byly jen dvě náhradnice, protože některé holky se ani nedokázaly omluvit,“ byl trenér Luboš Hájek rozmrzelý už před výkopem a radost mu neudělal ani průběh zápasu.

„S takovým fotbalem budeme ve druhé dorostenecké lize jen za otloukánka a všude dostaneme naloženo. Fyzická kondice, přesnost přihrávek, dodržování hráčských postů, mluvení na hřišti, obsazování protihráček i celkové zaujetí pro hru, to všechno musíme v rámci letní přípravy výrazně zlepšit, a že je toho opravdu dost,“ vyjmenoval Luboš Hájek důvody své rozladěnosti.

Na druhou stranu je pravda, že Čáslavandy si fotbal na celém hřišti zahrály jednou před více než deseti měsíci v Červených Pečkách, kvůli již zmíněnému věku jim chyběly opora v bráně i nejlepší střelkyně a také nové hráčky se nejdříve musí sžít s týmem.

Dva dny před tímto přátelským utkáním se v Čáslavi konala klubová rozlučka se sezonou 2022/2023. Součástí setkání bylo vyhlášení nejlepších hráčů jednotlivých kategorií bez udání pořadí. Z dívek ocenění převzaly N. Levinská, E. Panýrková a A. Vrabcová. „Všem holkám i jejich rodičům děkuji za minulou sezonu a doufám, že se v té nové a určitě těžší posuneme zase o kousek dál,“ dodal Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: A. Vrabcová (bez asistence) - 0:1, E. Panýrková (bez asistence) - 5:2, E. Panýrková (V. Pospíšilová) - 5:3. Rozhodčí: M. Košvanec. Hrací doba: 2x 40 minut.

Čáslav dívky: R. Cunningham - A. Čejková, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, A. Čudová, E. Panýrková, V. Pospíšilová - K. Bělohlávková, Kar. Rozsypálková. Průběžně střídaly: T. Machková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!