154_20240611_111544.jpg
801_20230620_122731.jpg

Krajské finále mladších přípravek – stříbro!

Sezóna pomalu, ale jistě končí a s tím jsou spojené finálové turnaje kategorií přípravek. V neděli jsme zavítali na krajské finále mladších přípravek s hráči ročníku 2014 a 2015. Na turnaji jsme se utkali se soupeři krajské úrovně, proti kterým jsme doposud nehráli – SK Český Brod, FK Kunice, FK Dobrovice, SK Bystřice, Bohemia Poděbrady a Cembit Beroun.

Naši čtyři hráči ročníku 2014 předchozí den absolvovali okresní finále mladších přípravek, takže ve spojení s vysokými teplotami byla únava na místě. Nicméně nikdo z hráčů výrazně nezaostával za krajskou úrovní a myslím, že můžeme být se svými výkony spokojeni.

Turnaj se hrál odlišným systémem, než je zvykem – mužstvo se rozdělilo na dva týmy a ty hrály současně na dvou hřištích. Ve druhém poločase se týmy vystřídali a hráli proti druhé polovině soupeřova týmu. Výsledky obou týmů se sčítaly a určily tak finální skóre. Další zvláštností tohoto turnaje je fakt, že o vítězi turnaje určoval prvotně počet vstřelených branek. Nám se podařilo během 6 utkání vstřelit 66 branek, přičemž jsme skončili na druhém místě o jednu branku za vítězem turnaje. Když si vybavím, kolik dalších stoprocentních brankových příležitostí jsme neproměnili, tak mě to mrzí, nicméně musím říct, že jsem s výkony spokojený a kluci si zaslouží pochvalu.

Konec další sezóny je před námi, a proto bych chtěl poděkovat hráčům, rodičům i trenérům za jejich spolupráci a chuť se neustále zlepšovat. Je vidět, že hráči dělají obrovské pokroky a důkazem toho je první místo na okresním a druhé místo na krajském finále.

Sestava:

Tým 1: Žemba, Roubíček, Bureš, Hortenský, Pulkert, Klička, Vinduška.

Tým 2: Drahorád, Končel, Kursh, Matoušek, Špičák, Vančura, Voráček, Výborný, Špičák.