ČÁSLAVU. Janovice
2:4
čt 4. 5. 2023 18:15 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 17. kolo

Lepení gólů šlo líp uhlířům. Brali za to všechny tři body

Sérií tří zápasů s těžšími soupeři v rozmezí deseti dnů zahájily čáslavské fotbalistky ve čtvrtek 4. května s tím nejpřijatelnějším, a sice s Uhlířskými Janovicemi. Ty měly v duelu, který se vyznačoval takzvanými slepenými góly, lepší koncovku.

FK Čáslav dívky – FK Uhlířské Janovice 2:4 (0:2)

Uhlíři se dostali do dvougólového vedení v rozmezí 20. a 25. minuty a tímto skóre i vyhráli první poločas. Těsně po přestávce však stačily v 38. a 40. minutě dvě velmi pěkné průnikové přihrávky A. Vrabcové a L. Hájkové adresované E. Panýrkové, kterou trenér L. Hájek vysunul v úvodu druhé půle do útoku, a rázem bylo vyrovnáno. A z pohledu Čáslavi mohlo být i veseleji, kdyby střelkyně proměnila alespoň ještě jednu ze svých dvou dalších šancí.

Odpověď soupeře přišla nejen v podobě zatažení nejlepšího hráče a kapitána týmu Š. Dastycha na post stopera, ale hlavně dvojím zápisem do střelecké listiny v 43. a 45. minutě. Na to už hráčky domácího celku nestačily zareagovat a přenechaly tak všechny body na export do Uhlířských Janovic.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (A. Vrabcová) - 1:2, E. Panýrková (L. Hájková) - 2:2. Rozhodčí: M. Klobása. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - L. Hájková. Průběžně střídaly: J. Kapková, M. Kombercová, E. Bednářová, Kar. Rozsypálková, E. Skaláková, K. Volencová, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Kutná Hora B - Křesetice/Malešov B 6:0, Zbraslavice - Tupadly 2:7, Malín/Hlízov - Záboří nad Labem 3:1, Sázava - Bratčice 9:1, Malešov/Křesetice A - Chotusice 0:3, Nové Dvory/Církvice - Suchdol 0:9.