847_20230819_004734.jpg

Letní přípravu zintenzivnilo příměstské soustředění

Devět tréninkových jednotek za tři dny stihly absolvovat čáslavské fotbalistky, které od nové sezony budou sbírat zkušenosti ve druhé dorostenecké lize. Podařilo se jim to v rámci příměstského soustředění ve dnech 9. až 11. srpna.

Intenzivnější část letní přípravy prodělalo celkem 17 hráček, přičemž stoprocentní docházku měla pouze pětice A. Čudová, I. Ondráčková, E. Panýrková, L. Vokounová a E. Skaláková. Nejlepší účast byla ve čtvrtek.

Největší zátěžový test přinesl poslední trénink, a sice posilovací fáze na schodech v lesoparku, až se u některých fotbalistek objevil svalový třes.

„Soustředění v domácích podmínkách holky odpracovaly v rámci svých možností poctivě. Přínosem pro stmelení kolektivu byly i společné obědy a večeře v restauraci Na Hřišti v Čáslavi. Dokázal bych si představit lepší účast, ale prázdniny a dovolené jsou v tomto směru silní protivníci,“ konstatoval trenér dívčího týmu Luboš Hájek.

Ten ještě zalitoval, že po vydatných deštích byla obě travnatá hřiště uzavřená a muselo se tak první dva dny trénovat na umělé trávě, a že neměl k dispozici ani jednu ze tří možných gólmanek.

Naopak za pozitivní věc označil, že díky společně strávenému času se mohly v klidu probrat týmové věci a pravidla, řešila se technicko-taktická příprava a došlo třeba také na dva turnaje v nohejbale.

Alespoň část příměstského soustředění absolvovaly: M. Blehová, N. Levinská, K. Volencová, J. Brychtová, A. Čudová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Veselá, A. Čejková, A. Drážková, T. Machková, N. Štočková, L. Vokounová, L. Hájková, P. Havránková, E. Skaláková, Luc. Vokounová.