ČÁSLAVFootball Talent Academy
1:4
ne 6. 11. 2022 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 1. kolo

Lídr nad naše síly

V předposledním dílu podzimní porce soutěžních utkání jsme přivítali bezkonkurenční vedoucí tým naší divizní skupiny FTA Praha. Zápasu dvou technických mužstev by určitě prospěl kvalitnější terén, ale čáslavská realita je bohužel daná – umělka již více než rok na zápasy nepoužitelná, travnaté plochy v problematickém stavu. Terén na atleťáku dokázal potrápit hráče obou mužstev, ale i přesto byl k vidění zajímavý zápas.

FK Čáslav – FTA Praha 1:4 (1:2)

Od začátku se hrálo ve svižném tempu. Hostům přinesla uklidnění 4. minuta, kdy naši ztrátu míče na středu hřiště potrestali rychlým útokem do otevřenější obrany a gólem na 0:1. Následně se hra odehrávala mezi šestnáctkami a přelévala se z jedné strany na druhou. Hosté měli nebezpečné přihrávky do křídel za obranu na hodně rychlé krajní hráče, po jedné akci skončil centrovaný míč na tyči. U nás stojí za zmínku pěkná akce z 20. minuty – Matěj Vilímek na vlastním vápně získal balón, přihrávkou na střed našel Ondru Petra, který si ho dobře převzal nahoru, obešel protihráče a po krátkém driblinku míč přihrál do pravého křídla na rozeběhnutého Fandu Rajchmana. Jeho centr gólman neudržel a vyrazil jen před sebe, aby následně předvedl skvělý zákrok proti dorážce dobíhajícího Ondry Petra. Ve 26. minutě už jsme se mohli radovat z vyrovnání – brankář hostí vyrazil střelu Kuby Vrdského a aktivní David Dražinovský při dorážce nezaváhal. 36. minuta přinesla vítězný gól hostí – nepovedený odkop rohového kopu skončil v naší síti.

Začátek druhé půle měl jediného hrdinu – Tondu Jeřichu. Hráči FTA se dostávali za naši vysoko postavenou obranu průnikovými přihrávkami a třikrát běželi sami na bránu, ale Tonda jim skvělými zákroky skórovat nedovolil. Blízko vyrovnání jsme se nacházeli ve 48. minutě, ale Markovi Šancovi gólové zakončení z malého vápna zhatilo poskočení míče na hrbolatém terénu. Míč mu z pravého křídla předkládal Kuba Vrdský po předchozí pěkné přihrávce Honzy Procházky. Následovalo typické nedáš - dostaneš. 49. minuta - další akce hostí do pravého křídla, a byť jsme tentokrát byli vzadu v dostatečném počtu, tak sražený balón skončil u volného hráče na zadní tyči, který nezaváhal. Naše další snaha o zdramatizování utkání narážela na dobrou defenzívu hostů. Do jednoho nadějnějšího zakončení se dostal Jakub Vrdský, ale jeho střela skončila vedle tyče. Závěrečnou branku vstřelili hráči FTA v 76. minutě a stanovili konečný výsledek 1:4.

Zápas s FTA Praha přinesl zajímavé měření sil, ve kterém jsme zjistili, že se dokážeme prosadit i proti mužstvu s technicky zdatnějšími hráči, kteří se na těžkém terénu i o něco lépe pohybovali. Na druhou stranu jsme se v zápase dopustili i spousty laciných ztrát míče, což nás v důsledku stálo více sil a o něco lepší dojem z výkonu.

Branka: 26. David Dražinovský

Čáslav: Jeřicha – Houdek (49. Klinkáček), Vilímek, Miláček, Šanc Mi. (74. Vavřina) – Rajchman (59. Šveřepa), Procházka, Petr, Šanc Ma. – Dražinovský (49. Medlen), Vrdský.