Lídr tabulky působil v Chotusicích jako krotký beránek

Souboj v té době dvou stoprocentních celků nabídla ve čtvrtek 15. září předehrávka okresního přeboru mladších žáků v Chotusicích. Na hřišti to ale tak vůbec nevypadalo, protože domácí tým byl v utkání s čáslavským béčkem dominantní.

FK Chotusice 1932 – FK Čáslav B 7:1 (4:0)

Devítibodový lídr tabulky působil v Chotusicích jako krotký beránek. Po většinu času se bránil a ještě špatně. Například všichni záložníci mysleli víc na útok než na defenzivní činnost, čemuž nepomohla ani domluva o poločasové přestávce. Držákem vzadu byla alespoň stoperka E. Skalická a dost šancí zneškodnil brankář T. Klapal.

Naopak útočení se nejvíce zalíbilo J. Šoubovi, který pro soupeře znamenal největší nebezpečí: orazítkoval míčem tyč a o několik minut později vstřelil jediný gól svého týmu. Do střelecké listiny se hned v úvodu utkání zapsal po chotusickém rohovém kopu i P. Zelený, avšak jako autor vlastní branky.

Branka a asistence Čáslavi B: J. Šouba (bez asistence) - 6:1. Rozhodčí: J. Svoboda. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: T. Klapal - P. Zelený, E. Skaláková, J. Jeřicha - P. Havránková, O. Rek, J. Šouba - T. Jeřicha. Průběžně střídali: R. Cunningham, A. Čermák. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice/Nové Dvory - Suchdol 2:7, Vrdy - Malín/Hlízov 3:2, Uhlířské Janovice - Sázava 5:2, Močovice - Bratčice 4:0, Čáslav A - Paběnice 16:2.