125_20240312_115337.jpg
192_20220201_124640.jpg

Marodka v áčku se prozatím nevyprazdňuje. Radka Richarda čeká operace

Přípravu na jarní část sezóny divizní skupiny C prozatím poznamenávají v Čáslavi zranění. „Bohužel se nejedná o drobné šrámy typu natažený sval, nýbrž o pochroumaná kolena,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Před čtrnácti dny přibyl na marodku Radek Richard, kterého v příštím týdnu čeká artroskopický zákrok kolene a určitě tak nestihne začátek jarní části divize.

Po skončení podzimní části sezóny podstoupil chirurgický zákrok na zápěstí Lukáš Mach. Podle posledních informací by do pozvolné zátěže mohl nastoupit v průběhu března. „Rovněž tak nestihne úvod soutěže,“ povzdych si Jakub Svoboda.

Z posledního prosincového tréninku odkulhal Jan Hannich. „Honza si z jednoho souboje odnesl natažené postranní vazy v kotníku i v koleni. Za přibližné čtrnáct dní by měl začít s během. Uvidíme, jak rychle se nám jej podaří zapojit do plnohodnotného tréninkového procesu,“ uvedl Jakub Svoboda.

Zřejmě další operativní zákrok čeká i Jakuba Kulhánka, který nastupoval za čáslavskou juniorku a aktuálně řeší problém s kotníkem. „U Jakuba čekáme ještě na upřesnění diagnózy naším doktorem panem Holekou. Ve hře je i operace,“ připustil Svoboda.

K dalším marodům se řadí dvojice mladíků Tůma s Kubínem. „David Tůma má neustálé problémy s kyčlí. To se snažíme řešit přes fyzioterapeuty. Matěj Kubín si v nedělním zápase pochroumal kotník. U něj věřím, že to nebude na dlouho a brzy se zapojí do tréninku,“ doplnil Jakub Svoboda.

První pozitivní zprávou je zapojení brankáře Davida Vyhnánka do tréninku. Ten od prosince s týmem netrénoval, léčil pochroumané tříslo.

Foto: Krvavé šrámy v obličeji se v jednom z přípravných zápasů nevyhnuly ani brankáři Ondřeji Bartákovi. Zdroj: Václav Dastych st.