ČÁSLAVViktorka Žižkov B
2:0
so 21. 5. 2022 12:15 @ Vodranty / tráva, ČDD U 17 C, 26. kolo

Mladší dorostenci si vyšlápli na Viktorii Žižkov

V sobotu 21. května se Čáslavští mladíci na domácí půdě utkali s rezervou Viktorie Žižkov. Díky výbornému výkonu brankáře Matyáše Málka a notné dávce štěstí při zakončování hostí si domácí po výhře 2:0 odnášejí z utkání tři body.

FK Čáslav - Viktoria Žižkov B 2:0 (0:0)

První poločas patřil na obou stranách poctivě bránícím defenzívám obou mužstev. Z ofenzivních snažení domácích stojí za zmínku pouze únik Grulicha po pravé straně a následné zakončení do tyče. Hosté byli v ofenzivních aktivitách pilnější, jednou se jim dokonce podařilo překonat i brankáře Málka, ale na brankové čáře za něj zaskočil Šusta.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako první, kdy hosté byli opticky více na míči, ale jejich šance vždy skončili na buď na obraně domácích nebo u gólmana. Čáslavští byli ve druhé půli také odvážnější, co se ofenzivních úniků týče. Jednu takovouto akci se podařilo využít Matzovi, který si chladnokrevně poradil se svým strážcem, který nedokázal zareagovat na jeho dvojitou zasekávačku a následnou střelou uklidit balon na zadní tyč. Po vstřelené brance se unavení Čáslavští zatáhli do hlubšího obranného bloku. Začalo obléhání čáslavské branky, ale naštěstí hostující útočníci nenašli recept na obranu domácích a když už se jim obranu podařilo překonat, tak ztroskotali na Málkovi. Druhou branku domácích vstřelil v 80. minutě Spáčil po dlouhém výkopu brankáře Málka, který vychytanou nulu korunoval asistencí.

Hodnocení trenérů: ,,Do utkání nám pomohli kluci ze starších žáků, za což jim děkujeme, jsme rádi, že vždy když nás přijdou posílit, tak předvedou výborný výkon. Opět jsme bojovali s počtem, protože nás stále zužují zranění a nemoci, proto už všichni vyhlíží konec sezóny, abychom se dali zdravotně do pořádku. Vážíme si nulu vzadu, i když musíme uznat, že při nás v některých zakončeních hostů stálo štěstí. Kluci nechali opět na hřišti všechno.”

Branky: 58. Matz, 80. Spáčil.

Čáslav: Málek M., Šusta, Ondráček (46. Vocl), Roubíček, Resl (62. Švanda) - Grulich, Spáčil, Koryčánek (46. Čertek), Málek L., Matz - Beránek. Trenéři: Lebduška, Ronovský