9_1630478642.jpg
884_20230907_134041.jpg

Mladší přípravka se v Jablonci dostala až do finále!

Ještě před začátkem školního roku, v sobotu 2. září, absolvovali hráči kategorie U9 prestižní celostátní turnaj v Jablonci nad Nisou.

Turnaje se zúčastnilo celkem 24 týmů, které byly rozlosovány do čtyřech základních skupin. Již ve skupině měli hráči možnost poměřit síly s velmi kvalitními soupeři jako je Viktoria Plzeň, Bohemians Praha či domácí Jablonec nad Nisou. V silné konkurenci si náš tým vedl nad očekávání dobře a po čtyřech výhrách a jedné remíze postupoval do další části turnaje z prvního místa.

Po obědové pauze následovala utkání ve dvou skupinách o 1. – 12. místo, kde se naše přípravka utkala se třemi nejlepšími týmy skupiny D. A ani v této fázi turnaje hráče nepotkala porážka, když nejprve dokázali porazit MFK Chrudim, remizovat s týmem FK Mladá Boleslav a v boji o finále vydřít potřebný bod proti Tempu Praha.

Ve finále na nás čekal soupeř z Českých Budějovic. Začátek finále se našim svěřencům nepovedl a brzy prohrávali 0:4. V dalším průběhu utkání se jim sice podařilo snížit, ale více výborně hrající chlapce z Budějovic potrápit nedokázali. Z náročného, kvalitně obsazeného turnaje, tak hráči přivezli krásné druhé místo.

Třešničkou na dortu se stal v samotném závěru turnaje rozstřel dvou nejlepších střelců. Matyáš Výborný z FK Čáslav nastřílel v dosavadním průběhu turnaje 17 branek, stejně jako hráč z týmu Táborska. O nejlepším střelci tak rozhodoval penaltový rozstřel, ze kterého se na konci více radoval soupeř. To ovšem nic nemění na skvělém střeleckém počínání Matyho.

Hodnocení trenéra:

„Myslím, že budu mluvit za všechny trenéry, když řeknu, že jsme byli velmi příjemné překvapeni, jak si hráči v průběhu celého turnaje vedli. Před samotným turnajem jsme dle jména zúčastněných týmů usuzovali na umístění spíše ve druhé polovině tabulky. Kluci se příležitosti porovnat se s nejlepšími vrstevníky zhostili parádně. Všechna utkání odmakali s maximálním nasazením a převážnou část zápasu ostatní týmy herně přehrávali. Myslím, že tento turnaj nám ukázal, že v rámci tréninků směřujeme správným směrem a moc se těším, co nám celá sezóna přinese."

Sestava: Vančura, Matoušek, Franc, Špičák, Hubáček, Kruml, Výborný, Drahorád

Výsledky:

Zakladní skupina B

FK Čáslav - FC Viktoria Plzeň 5:2

FK Čáslav - FK Varnsdorf 4:1

FK Čáslav - A.F.C. Humpolec 7:2

FK Čáslav - Bohemians Praha 4:4

FK Čáslav - FA Jablonec nad Nisou 8:3


Osmifinalová skupina B

FK Čáslav - MFK Chrudim 3:2

FK Čáslav - FK Mladá Boleslav 3:3

FK Čáslav - Tempo Praha 3:3


Finále

FK Čáslav - SKD České Budějovice 3:9


Celkové pořadí:

1. SKD České Budějovice

2. FK Čáslav

3. FC Slovan Liberec

4. FC Viktoria Plzeň

5. FC Tempo Praha

6. FK Náchod

7. FC Táborsko

8. FK Mladá Boleslav

9. FA Jablonec n/N zelená

10. FK Dukla Praha

11. SK Lázně Bohdaneč

12. MFK Chrudim

13. FA Jablonec n/N černá

14. Bohemians Praha

15. FK Varnsdorf

16. FC Hradec Králové

17. SK Slavia Praha U8 bílá

18. FK Viktorka Žižkov

19. FK Ústí nad Labem

20. SK Slavia Praha U8 červená

21. FK Arsenal Česká Lípa

22. A. F. C Humpolec

23. Loko Česká Lípa

24. Lechia Zielona Góra