420_20220713_111128.jpg

Na dívčí výběr zbyly ve finálovém turnaji jen brambory

Krajský finálový turnaj okresních dívčích výběrů hostila v úterý 21. června Čáslav. Mezi devíti týmy nechyběla ani reprezentace Kutnohorska. Do ní byla nominována šestice fotbalistek z pořádajícího klubu, i když do utkání se jich nakonec zapojilo pouze pět.

Dívčí výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora měl těžkou skupinu. Předem byl nalosován s OFS Praha-východ, druhým celkem z březnového turnaje v Poděbradech, a s OFS Rakovníkem, který obsadil čtvrté místo v prosinci na halovém turnaji v Milovicích. Také herní systém byl neúprosný a neodpouštěl zaváhání, vždyť boj o medaili si zajistili jen vítězové tří základních skupin.

„Přestože jsme vstoupili do turnaje dvoubrankovou výhrou a pak nám stačilo v utkání s OFS Rakovník nedostat gól nebo uhrát jakoukoliv remízu, na finálovou skupinu jsme museli po nejtěsnější prohře zapomenout. Mrzelo to hodně, protože jsme hráli přibližně sedmdesát procent času na polovině soupeře, ale rozvlnit míčem síť byl velký problém,“ naznačil trenér okresního dívčího výběru a také Čáslavi Luboš Hájek.

Hodně podobný průběh měla z pohledu zástupkyň Kutnohorska rovněž skupina o 4. až 6. místo. Nejdřív jasné vítězství 3:0 nad OFS Beroun a potom střelecké trápení a porážka s OFS Příbram. K bramborovému umístění nakonec pomohl výsledek ze vzájemného utkání soupeřů.

„Herní systém byl předem daný a pro všechny stejný, ale dovolím si tvrdit, že nebyl spravedlivý. Na druhou stranu, kdyby holky proměnily své šance, medaile by je neminula. Takhle se mohou zlobit jen samy na sebe. Ovšem i tak je čtvrtá příčka ve Středočeském kraji krásná, byť jsme byli blízko lepšímu výsledku,“ uvedl trenér Luboš Hájek.

Cenných kovů se z čáslavských fotbalistek dočkala alespoň E. Skaláková, která se jako žákyně žižkovské základní školy úspěšně zúčastnila dětské olympiády v Kutné Hoře v atletických disciplínách a přijela kvůli tomu do Čáslavi až deset minut před koncem posledního duelu svých spoluhráček.

Výsledky zápasů v základní skupině B:
OFS Kutná Hora - OFS Praha-východ 2:0, E. Klérová (L. Hájková), A. Vrabcová (bez asistence)
OFS Praha-východ - OFS Rakovník 0:1
OFS Kutná Hora - OFS Rakovník 0:1

Pořadí ve skupině B: 1. OFS Rakovník, 2. OFS Kutná Hora, 3. OFS Praha-východ.

Výsledky zápasů ve skupině o 4. až 6. místo:
OFS Kutná Hora - OFS Beroun 3:0, L. Vokounová (L. Hájková), E. Kolářová (E. Klérová), E. Klérová (V. Perclová)
OFS Kutná Hora - OFS Příbram 1:2, E. Klérová (L. Hájková)
OFS Beroun - OFS Příbram 1:0

Celkové pořadí: 1. OFS Nymburk, 2. OFS Rakovník, 3. OFS Kolín, 4. OFS Kutná Hora, 5. OFS Příbram, 6. OFS Beroun, 7. OFS Praha-východ, 8. OFS Benešov, 9. OFS Mladá Boleslav.

OFS Kutná Hora: A. Drážková, A. Vrabcová, L. Hájková, E. Kolářová, Kar. Rozsypálková, E. Skaláková (FK Čáslav), L. Vokounová, K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), A. Čejková (AFK Bratčice), J. Kapková (TJ Rozvoj Křesetice), E. Klérová (SK Sparta Kutná Hora), V. Perclová (TJ Slavoj Vrdy), J. Pěkná (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou). Trenér: L. Hájek (FK Čáslav).