9_1630478642.jpg
390_20220617_093544.jpg

Na závěrečném turnaji OFS Kutná Hora na nás zbyla bramborová medaile

V sobotu 11. června jsme absolvovali závěrečný okresní turnaj pořádaný OFS KH. Na základě hodnocení umístění v turnaji, kdy jsme obsadili 4. místo, by se zdálo, že turnaj se nám nepovedl a nebude předstírat, že jsem nebyl z umístění v turnaji nebyl zklamán. Nepopulární „bramborové“ umístění nesli hráči špatně a došlo i na slzy. Když se nad tím zamyslím, tak jsem rád, že dětí to tak prožívají a mají chuť po vítězství. To, že jsme nedosáhnuli na medailové umístění nebylo zapříči-něno tím, že bychom na to herně neměli, ale tím, že to hráči nezvládnuli v hlavách.

V pěti utkáních ve skupině jsme jasně dominovali jak herně, tak výsledkově, a tak hráči nabyli dojmu, že turnaj vyhrají. Vymysleli již oslavy, které budou následovat po výhře ve finále.

I čtvrtfinále jsme zvládnuli s přehledem, ale pak jsme narazili v semifinále na Uhlířské Janovice, kde je jeden hráč dominantní a než se kluci vzpamatovali, tak jsme prohrávali 3:0 a úplně jsme se sesypali a zbytek turnaje jsme nezvládli v hlavách. I tato nelibá zkušenost je dobrá zkušenost pro hráče i nás trenéry.

„I přes čtvrté místo hodnotím turnaj z mého pohledu pozitivně a s hráči budeme dále pracovat na naučených dovednostech a zaměříme se také trochu na psychickou stránku, abychom se pro příště vyhnuli takovému „kolapsu“. Rodičům děkuji za příkladné chování a přístup během celého turnaje,“ řekl k turnaji trenér Čáslavi Lukáš Jirků.