ČÁSLAVFC Hlinsko
ne 4. 6. 2023 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 29. kolo
134_20240402_113116.jpg
781_20230605_101743.png

Naděje Čáslavi na záchranu v divizi žije, domácí obrat proti Hlinsku zrežíroval Vančura

Fotbalisté Čáslavi ve 29. kole divizní skupiny C na domácím pažitu změřili své síly s celkem Hlinska. Domácí potřebovali v utkání nutně získat tři body. Po nepodařené první půli k nim vedla trnitá cesta, kterou ovšem domácím prosekal kapitán Vančura, jenž dvěma brankami otočil skóre zápasu ve prospěch Čáslavi.

Čáslav – Hlinsko 2:1 (0:1)

„Náš výkon v první poločase mne vysloveně zklamal. Ačkoliv jsme celý týden na hráče apelovali, že je stále o co hrát, tak jsme působili rezignovaným dojmem. Náš projev byl bez zápalu, chuti se porvat o výsledek. Přičteme-li k tomu řadu taktických a technických chyb, můžeme být rádi, že jsme v první půli inkasovali je jedinkrát. Z naší strany to byl šílený výkon, který v boji o záchranu nečekáte a nemáte tam co dělat,“ mrzelo trenéra Čáslavi Jakuba Svobodu. „Zmohli jsme se jen v závěru na šanci Hejného, který z blízka napálil jen břevno,“ popisoval.

„Řadu věcí jsme si pak v kabině museli vyříkat a zopakovat. Nakonec jsme ve druhém poločase předvedli drobné zlepšení. Pomohli jsme si jednoduchou hrou do našich útočníků. První branku jsme dali z pokutového kopu. Slavík se prodral do vápna, byl stažen a Vančura se nemýlil. O dvě minuty později jsme přežili obrovskou šancí hostí, kdy samostatný únik hráče Hlinska přečetl skvělým zákrokem Vlček. Děláme obrovské hrubky, naštěstí nás soupeř tentokrát nepotrestal,“ oddychl si trenér Čáslavi.

„Nakonec jsme využili zaváhání soupeře při rozehrávce, kdy rychlý brejk zakončil střelou do tyče Hejný a odražený míč si našel Vančura a uklidil jej do sítě. Deset minut před koncem mohl přidat pojistku Hejný, ale opět trefil jen tyč,“ konstatoval.

„V závěru jsme si dokázali poradit s několika standardními situacemi před naší brankou a dokráčeli jsme pro kýžené tři body. Cesta k nim ale byla znova hodně klikatá,“ přiznal trenér Čáslavi.

Branky: 57. (pok. kop) a 72. Vančura - 36. Křižák.

Rozhodčí: Žemlička – Žurek, Izugrafov. Bez karet. Diváků: 167.

Čáslav: Vlček – Hajník (66. Kurka), Mráz, Peca (46. Mach) – Čuchal (46. Chábera), Vančura, Bašek (86. Dudla), Schovanec, Slavík – Hejný, Ronovský (77. Petrů). Trenér Jakub Svoboda.

Hlinsko: Doležal – Křivka, Rambousek (77. Formáček), Nevole, Volf, Otradovský (46. Klika, 66. Bečička), Hlouš (77. Holec), Zelenka, Křižák, Pilný, Šejvl. Trenér Martin Slavík.

2x FOTO: Michal Bílek, Deník