ČÁSLAVSK Roudnice nad Labem
1:2
ne 29. 10. 2023 10:00 @ Potěhy, 2.liga dorostenky Čechy, 9. kolo

Náhradní ploše přišla dřív na chuť Roudnice nad Labem

Ještě někde na podzimních prázdninách se nejspíš viděly dorostenky Čáslavi, když na náhradním fotbalovém hřišti v Potěhách nastupovaly v neděli 29. října k druholigovému zápasu s Roudnicí nad Labem. Laxní úvod se jim nevyplatil.

FK Čáslav – SK Roudnice nad Labem 1:2 (0:1)

Čáslavandy působily velmi ospalým dojmem a začaly stylem, jako by se měl soupeř porazit sám. Přitom to byly roudnické hráčky, které musely brzy ráno vstávat a absolvovat skoro dvouhodinovou cestu k utkání. Ovšem stačilo pár minut po úvodním hvizdu a hned se dostaly do několika šancí a ani úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat.

„Hodně mi to připomnělo zápasy v Třebeši a s Mostem, kdy jsme se o možný bodový zisk připravily špatným vstupem do zápasu a hrozným výkonem v prvním poločase. Holky asi zapomněly, že bez běhání a nasazení se hrát nedá, a když k tomu přidaly nepřesné přihrávky, nedalo se na fotbal v jejich podání dívat. Při inkasovaném gólu to z naší strany vypadalo jako ve zpomaleném filmu,“ zlobil se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Naštěstí se mu ještě v průběhu první půle povedlo své svěřenkyně probudit. Proti fotbalovějšímu soupeři začaly bojovat a jejich aktivita změnila i obraz dění na hřišti. „Až holky někdy pochopí, že musí dávat do zápasu sto procent hned od jeho začátku, pak se dočkáme lepších výsledků,“ podotkl Luboš Hájek.

Na stranu Čáslavi se po hodině hry přiklonilo i štěstí, když se míč po propagační střele M. Blehové zatoulal až za brankovou čáru. Ovšem místo aby dívky po vyrovnání hru zklidnily, praktikovaly takzvaný hurá fotbal a zapomínaly na zadní vrátka. Roudnická děvčata se tak díky taktické nevyzrálosti protivníka dostávala do samostatných úniků a po jednom z nich opět strhla vedení ve svůj prospěch.

Domácí celek v posledních zhruba deseti minutách zjednodušil hru a nakopávanými míči si vytvořil jakýsi závěrečný tlak, ovšem skóre se už nezměnilo, a to ani po vysunutí gólmanky K. Rozsypálkové do šestnáctky soupeře při rohovém kopu.

„Až do konce zápasu bylo o co hrát, ale musíme si přiznat, že se tak stalo hlavně kvůli střelecké nemohoucnosti roudnických hráček, které zahodily dost vyložených šancí,“ upozornil čáslavský kouč Luboš Hájek, jehož tým přišel v tomto utkání o výhodu domácího prostředí. „Pořád bylo lepší hrát poprvé v Potěhách než na rozbitém terénu na atletickém hřišti v Čáslavi,“ dodal.

Branka a asistence Čáslavi: M. Blehová (E. Panýrková) - 1:1. Rozhodčí: J. Uher - L. Ledvina, J. Šanda. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, A. Vrabcová, E. Bednářová, A. Drážková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, E. Panýrková, E. Skaláková - A. Čudová, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, P. Havránková, M. Blehová, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Třebeš 1:0, Bohemians 1905 - Sparta Praha B 0:3, Dukla Praha B - Jihlava 0:6, Braník - České Budějovice 4:7, Mělník - Zaječice 4:0, Teplice - Most-Souš/Dobroměřice 3:2.

Příští zápas: DFK Bohemians 1905 - FK Čáslav (neděle 5. listopadu od 12.00 hodin na umělé trávě v areálu BB areny v pražských Štěrboholech).