593_20221110_121641.jpg

Nejdříve na fotbal a za odměnu do FUNPARKU

V krajském turnaji „středočeská miniliga“ jsme zavítali k Praze do Krhanic, kde jsme se střetli s velice kvalitními soupeři: SK Benešov, Roudnice, Vlašim, Český Brod, Dolní Břežany, výběr OFS Benešov, Krhanice. Celkem jsme sehráli 7 utkání a z toho jsme 5x zvítězili, jednou remízovali a jedenkrát prohráli.

Hned v prvním utkání jsme hned narazili na soupeře z Dolních Břežan, který se, jak se později ukázalo, stal vítězem celého turnaje. I přes to, že jsme úvodní utkání prohráli rozdílem čtyř branek, tak naše hra neměla úplně špatné parametry, ale bohužel se nám ze tří vyložených šancí nepodařilo proměnit ani jedna.

V dalším utkání jsme nastoupili proti domácím Krhanicích, kdy jsme již vedli 3:0, ale bohužel se nám nepodařilo vítězství udržet, a tak utkání skončilo 3:3. jestli jsem něco zpozoroval během svého trénování dětí, tak je to fakt, že v případě dětí hraje hlava a psychická pohoda obrovskou roli. I proto jsem vnitřně tušil, co přijde v dalších utkáních turnaje, kdy jsme jedno utkání prohráli a ve druhém jsme vedli 3:0, ale soupeř vyrovnal na 3:3. Nicméně hráči předvedli pro mě něco neskutečného a do konce turnaje jsme všechna utkání vyhráli. Obrovsky nám vzrostlo sebevědomí a naše „agresivita“ a presink na míč byl tak obrovský, že se nám o gól podařilo přehrát i tým Benešova, který má velice šikovný tento ročník a vždy nás na jiných turnajích přehrál jak herně, tak výsledkově. Myslím, že kluci i díky této výhře pochopili, že se dá hrát s každým. Kdybychom takto hráli pokaždé, tak nemám strach o naše výkony a výsledky.

V turnaji předvedli všichni velice dobré výkony, ale přeci jen je potřeba dva hráče vyzdvihnout a těmi jsou Alička Mikanová a Petr Vilímek. Alička vychytala svými zákroky nemožné a svůj obdiv získala i u soupeřů. Petr Vilímek je posunutý do starší kategorie a svými výkony na turnaji mě přesvědčil, že si to zaslouží a je to pro jeho růst správný krok.

Po vydařeném turnaji čekal děcka ještě jeden program. Rozhodli jsme se jim udělat radost a společně strávit odpoledne, kdy jsme děcka vzali do FUNPARKU Žirafa. Jsem rád, že se to sešlo se skvělým výkonem na turnaji a věřím, že si to děti užily a rodiče mohli rozebrat turnaj a využít čas pro různá témata během společného obědu.

Čáslav: Mikanová, Vilímek, Černý, Roubíček, Čertek, Feri, Rejthárek, Vacek, Veselý, Vojtíšek.