Nekompletní obrana nezvládla rychlé brejky Zbraslavic

S nepřítomností hlavně defenzivních typů hráček se v neděli 25. února ve třetím přípravném duelu před začátkem jarní části druhé ligy musely vypořádat čáslavské dorostenky. A to se jim proti starším žákům Zbraslavic s výjimkou první třetiny nepovedlo.

FK Čáslav – SK Zbraslavice 6:8 (3:1, 1:4, 2:3)

Právě úvodní třicetiminutovka vypadala v podání fotbalistek Čáslavi velmi dobře a o to větší výsledkový kontrast pak nabídlo pokračování. Hosté totiž našli snadnou cestu, jak překonat děravou obranu, a po rychlých brejcích začali otáčet skóre ve svůj prospěch. V tu chvíli možná začaly na horách, kam na začátku jarních prázdnin odcestovaly s rodiči, škytat opory zadních řad A. Vrabcová, M. Blehová a A. Čejková, jak na ně trenér L. Hájek myslel.

Zatímco se za defenzivní činnost mohly Čáslavandy červenat, směrem dopředu to bylo z jejich strany o poznání lepší. Dařilo se zejména Luc. Vokounové, která už v první třetině zkompletovala hattrick a čtvrtý gól přidala v závěru utkání. „Stejně jako s Uhlířskými Janovicemi jsme na tom byli po fotbalové stránce líp, ale srážela nás obranná fáze. Z dobře rozehraného zápasu jsme udělali doslova hokej,“ hořce se pousmál čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten ještě měl prostor experimentovat se sestavou a na umělé trávě toho řádně využil. Navíc jeho dvě, respektive čtyři svěřenkyně doplnily neúplnou jedenáctku soupeře, když první dějství odehrály ve zbraslavickém dresu E. Panýrková a N. Veselá a ve zbytku utkání je vystřídaly E. Čejková a P. Havránková. Ta dokonce zatížila konto svých spoluhráček, toho času protihráček, jednou brankou.

Povolení nastoupit za Čáslav dostala od pražské Sparty L. Hájková, která si zahrála ve druhé polovině zápasu a ke gólu přidala i asistenci.

Generálka na jarní část druhé ligy čeká čáslavské dorostenky v neděli 3. března, kdy od 18 hodin přivítají starší žákyně z Poříčan.

Branky a asistence Čáslavi: Luc. Vokounová (P. Havránková) - 1:0, Luc. Vokounová (V. Pospíšilová) - 2:1, Luc. Vokounová (A. Čudová) - 3:1, vlastní (N. Veselá) - 4:2, L. Hájková (L. Vokounová) - 5:6, Luc. Vokounová (L. Hájková) - 6:7. Rozhodčí: L. Hájek (laik). Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - Kar. Rozsypálková, K. Bělohlávková, I. Ondráčková, D. Petiková - E. Čejková, L. Vokounová, A. Čudová, P. Havránková - V. Pospíšilová, Luc. Vokounová. Průběžně střídaly: E. Panýrková, N. Veselá, L. Hájková, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Poříčany (neděle 3. března od 18.00 hodin na umělé trávě).