so 13. 5. 2023 10:00 @ FK Kavaliér Sázava, STARŠÍ ŽÁCI, 24. kolo

Neskutečná paráda: holky si namazaly Sázavu na chleba

Jen v superlativech by se dalo psát o fotbalovém galapředstavení čáslavských starších žákyň v Sázavě. Byla to z jejich strany v sobotu 13. května opravdu neskutečná paráda a předvedly jednoznačně nejlepší výkon v celé sezoně.

FK Kavalier Sázava – FK Čáslav dívky 1:4 (0:3)

Po překvapivé a teprve druhé prohře v soutěžním ročníku se Sázava nevrátila do čela tabulky okresního přeboru a přišla o domácí neporazitelnost. Čáslavandy navíc udržely na uzdě nejlepšího kanonýra soutěže D. Zinkeho, který si na rozšíření úctyhodné 62gólové sbírky bude muset počkat.

„Klobouk dolů, co holky předvedly. Moc mě to bavilo, kéž by tohle byl jejich standard. Z našeho pohledu asi můžeme mluvit o předčasném vrcholu sezony. Jsem rád, že jsme si to všichni náramně užili, ale samozřejmě tomu nejdřív předcházela poctivá dřina na hřišti,“ radoval se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Hostující hráčky si díky trefám N. Levinské, L. Vokounové a E. Panýrkové vytvořily už v prvním poločase třígólový polštář, který po hodině hry ještě zvýraznila E. Panýrková proměněnou penaltou po faulu na Kar. Rozsypálkovou. Sázava se alespoň čestného úspěchu dočkala necelých pět minut před koncem utkání.

Čáslavandy zanechaly v Sázavě vynikající dojem a někteří místní diváci jim v průběhu zápasu začali i přát. „Ty si vás teda namazaly na chleba,“ zaznělo od nich hned několikrát. A to ještě střely L. Vokounové, K. Volencové a N. Levinské zastavila kovová konstrukce domácí brány.

„Až mě překvapilo, jaký suverénní výkon holky podaly. O poločasové přestávce jsem jim prakticky neměl co vytknout a na podobné vlně se vezly také ve druhé půli, i když síly jim s blížícím se závěrem utkání ubývaly. Dodržely stanovenou taktiku a vůbec všechno, na čem se snažíme na trénincích pracovat. Vše si prostě dokonale sedlo a společný spontánní potlesk v kabině to podtrhl,“ dal svým svěřenkyním velký palec nahoru Luboš Hájek.

Úspěch v Sázavě byl bezesporu dílem celého kolektivu, nicméně největší kredit čáslavský kouč udělil famózní stoperce A. Vrabcové a zdravě sebevědomé středopolařce E. Panýrkové.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (bez asistence) - 0:1, L. Vokounová (E. Panýrková) - 0:2, E. Panýrková (N. Levinská) - 0:3, E. Panýrková (pokutový kop) - 0:4. Rozhodčí: J. Uher. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: K. Volencová, N. Veselá, M. Kombercová, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín/Hlízov - Kutná Hora B 1:2, Nové Dvory/Církvice - Zbraslavice 4:0, Záboří nad Labem - Malešov/Křesetice A 2:2, Suchdol - Chotusice 3:0, Křesetice/Malešov B - Uhlířské Janovice 0:3, Bratčice - Tupadly 2:3.