Nevyhrát v Záboří nad Labem by byla velká škoda

Zasloužené tři body do tabulky okresního přeboru starších žáků získaly čáslavské fotbalistky v sobotu 9. října v Záboří nad Labem. Po celé utkání si udržely územní převahu a nerozhodila je ani komplikace, kdy se domácí tým jako první dostal do vedení.

FK Záboří nad Labem – FK Čáslav dívky 1:3 (1:2)

Pro holky to byla ve 22. minutě velká nepříjemnost, protože do té doby hýřily aktivitou a chybělo jen gólové zakončení. Nevystavení dvou protihráčů do ofsajdu však soupeři umožnilo rychlý brejk a následný zápis do střelecké listiny. Čáslavandy se tím naštěstí nenechaly rozhodit a dvěma slepenými brankami N. Levinské a K. Bělohlávkové v závěru prvního poločasu otočily skóre ve svůj prospěch. A to ještě M. Kombercová rozezněla míčem břevno.

Přestože ve druhém poločase hostující hráčky pokračovaly v nastaveném trendu, stát se mohlo cokoliv, a proto velké uklidnění do jejich řad přinesla šest minut před koncem zápasu trefa E. Panýrkové. „Děkuji všem holkám, že toto utkání zvládly vítězně. Osobně si myslím, že nevyhrát by byla v Záboří nad Labem vzhledem k průběhu hry velká škoda,“ nechal se slyšet čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten pogratuloval k prvnímu gólu v životě K. Bělohlávkové a ocenil hlavně výkon M. Kombercové a L. Hájkové na pravém křídle, které díky nim fungovalo zejména ve druhé půli jako podle šablony moderního fotbalu.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (M. Kombercová) - 1:1, K. Bělohlávková (L. Hájková) - 1:2, E. Panýrková (L. Hájková) - 1:3. Rozhodčí: M. Hamrník. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, E. Panýrková, K. Bělohlávková - N. Veselá, N. Levinská. Průběžně střídaly: S. Svobodová, P. Havránková, Kar. Rozsypálková, N. Lavická, V. Vránová, E. Vilímová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Zruč nad Sázavou - Bratčice 15:2, Sázava - Tupadly 2:2, Nové Dvory - Zbraslavice 8:3, Malín – Malešov/Křesetice 10:1.