134_20240402_113116.jpg
140_20240403_122320.jpg
658_20230307_100306.jpg

Nováček v modrobílém dresu Jakub Peca: „V Čáslavi se cítím dobře a už se nemůžu dočkat dalších zápasů“

Jedním z nováčků v čáslavském dresu, který se v neděli poprvé představil divákům na domácím stadionu, byl Jakub Peca. Čerstvě dvaadvacetiletý obránce je v Čáslavi na půlročním hostování z Havlíčkova Brodu.

Jakub Peca s fotbalem začal v Habrech, dále prošel Světlou nad Sázavou a mládeží v FC Vysočina Jihlava. Do dospělého fotbalu nakoukl v dresu divizního Havlíčkova Brodu.

Kubo, jak sis užil premiérový zápas v dresu Čáslavi?

První zápas jsem si užil, bylo super hrát poprvé na domácím stadionu. Těším se na další domácí utkání na jaře a snad bude už i za tři body.

Jak bys celkově zhodnotil nedělní zápas s Benátkami?

Po poločase jsem byl z průběhu rozhodně zklamaný, protože jsem cítil, že jsme si určitě zasloužili lepší výsledek. Začátkem druhého poločasu jsme si asi lepší úvod ani nemohli přát a už brzy bylo vyrovnáno a od té chvíle se nám hrálo rozhodně lépe a bylo cítit, že chceme vyhrát, což se bohužel nepovedlo.

Jak se ti v Čáslavi prozatím líbí?

V klubu jsem zatím krátce, ale rozhodně vnímám optimistickou náladu před jarní částí sezóny. Cítím se zde dobře a už se nemůžu dočkat dalších zápasů.

Co očekáváš od dalšího veledůležitého zápasu s Trutnovem?

Soupeře z divizní skupiny C bohužel v podstatě vůbec neznám, ale rozhodně nečekám jednoduchý zápas. Věřím, že budeme chtít navázat na povedený druhý poločas s Benátkami a zvítězit.

Jaké jsou tvoje cíle a ambice pro jarní část sezóny v čáslavském dresu?

Jít zápas od zápasu a pokusit se vyhrát co možná nejvíc zápasů. Já osobně bych chtěl odehrát co možná nejvíc minut to půjde a samozřejmě chci být týmu platný a podílet se jako obránce i na nebezpečných akcích v útočné fázi.