ČÁSLAVKřesetice/ Mal. B
7:0
pá 30. 9. 2022 17:30 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 9. kolo

O vítězství v Křeseticích nebylo pochyb, i když hra vázla

Zářijový maraton mistrovských utkání ukončily fotbalistky Čáslavi v pátek 30. září na hřišti rezervního sdruženého týmu Křesetic a Malešova. A právě sedmý duel v měsíci byl jejich výsledkově nejpovedenější, přestože herně to skřípalo.

Křesetice/Malešov B – FK Čáslav dívky 0:7 (0:3)

Čáslavandy na sebe upozornily hned po úvodním výkopu parádní kombinační akci, které však chybělo přesné zakončení od E. Panýrkové. Vydařený rozjezd umocnil ve 3. minutě gól N. Levinské, ovšem potom jako když utne. Hostující hráčky začaly předvádět jednu nepřesnost za druhou a hodně slevily ze své aktivity. I tak to proti týmu ze spodních pater tabulky okresního přeboru starších žáků pořád stačilo na poločasový tříbrankový náskok, nicméně trenér L. Hájek byl o přestávce k výkonu svých svěřenkyň hodně kritický. Druhá půle už vypadala ze strany Čáslavi úplně jinak a na její fotbal se dalo dívat.

„Jak herně, tak složením sestavy soupeře mi to dost připomínalo zápas s Záboří nad Labem. Tam jsme také proti snaživým dětem měli stálou územní převahu, ale nedokázali jsme si poradit s přehuštěným prostorem na naší útočné polovině hřiště. A holky místo aby hru více roztáhly do stran nebo protivníka vytáhly z obranného bloku, tak prostor naopak samy ještě více zavíraly a navíc si nepřesně přihrávaly a neběhaly. Naštěstí pomohla domluva o poločasové pauze a došlo ke zlepšení. Nepochybuji, že i bez toho bychom utkání dotáhli do vítězného konce, ale naším hlavním cílem je hrát fotbal, na který se nechá koukat. Bylo pak potěšením, že jsme si za výkon ve druhém poločase vysloužili pochvalu od fanoušků soupeře,“ ohlédl se za utkáním v Křeseticích čáslavský trenér Luboš Hájek.

Právě z Křesetic přestoupila v létě do Čáslavi J. Kapková. Nemohla ji proto minout kapitánská páska a povedl se jí i zápis do střelecké listiny, když v 45. minutě bodlem zvýšila vedení dívek na 4:0.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (L. Hájková) - 0:1, N. Levinská (E. Bednářová) - 0:2, E. Panýrková (M. Kombercová) - 0:3, J. Kapková (bez asistence) - 0:4, E. Panýrková (E. Klérová) - 0:5, L. Hájková (N. Levinská) - 0:6, N. Levinská (A. Vrabcová) - 0:7. Rozhodčí: R. Pařez. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - J. Kapková, I. Ondráčková, L. Hájková, N. Levinská - E. Panýrková. Průběžně střídaly: N. Veselá, E. Klérová, K. Bělohlávková, E. Bednářová, Kar. Rozsypálková, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín/Hlízov - Bratčice 2:1, Malešov/Křesetice A - Sázava 0:13, Uhlířské Janovice - Suchdol 5:2, Tupadly - Chotusice 5:0, Nové Dvory/Církvice - Záboří nad Labem 1:1, Zbraslavice - Kutná Hora B 1:12.