125_20240312_115337.jpg
1140_20240326_092004.jpg

Ohlédnutí za zimní přípravou kategorie U9

Zimní přípravu jsme zahájili hned začátkem nového roku. Tréninky probíhaly třikrát týdně, dva tréninky byly halové, jeden venkovní, na umělém trávníku. Během přípravy jsme se zúčastnili řady přátelských utkání a turnajů, což nám umožnilo získat cenné soutěžní zkušenosti a možnost srovnání s ostatními kluby. Průběžné jsme se utkali s týmem FK Čáslav U10, FK Čáslav U8, MFK Chrudim, ŽSK Třemošnice a Vlašimí. Zvláště úspěšným byl pro náš tým halový turnaj pořádaný OFS Kutná Hora, kde jsme se radovali z celkového vítězství a nepocítili ani jednu porážku.

Jedním z vrcholů naší zimní přípravy bylo příměstské soustředěním které probíhalo v době pololetních prázdnin. Ve Sportovním areálu Vodranty a hale BIOS jsme absolvovali náročné tréninkové jednotky, navštívili plavecký bazén v Čáslavi a hlavně utužili kolektiv.

V tréninkových jednotkách jsme se v zimních měsících zaměřili zejména na klíčové aspekty hry jako je rozehrávka od brankáře, převzetí míče a ostatní herní individuální dovednosti.. Troufám si tvrdit, že díky intenzivní přípravě a individuálním zlepšení se naše hra zlepšila a posunula na vyšší úroveň. V rámci tréninků nyní zařazujeme kompenzační cvičení a všeobecnou pohybovou průpravu, která je zejména v tomto věku velmi důležitá. Důraz klademe na fair play, respekt k soupeřům a sebeovládání, jež nám během tréninku i vypjatějších zápasů činí obtíže.

Závěrem bych chtěl upřímně poděkovat všem rodičům za jejich neustálou podporu a povzbuzování našich hráčů během utkání a především za respektování pravidla nezasahování do průběhu utkání a přenechání odpovědnosti na hráčích samotných. Tento přístup je klíčový pro jejich další rozvoj.

Společně s trenéry se těšíme na jarní část sezóny, kde nás čeká celá řada soutěžních utkání.

Radek Zoufalý