984_20231018_233152.jpg

Okresní dívčí výběr musel dost výrazně pozměnit kádr

První dvě setkání absolvoval nově se tvořící okresní výběr kategorie WU14 (dívky ročník narození 2010 a mladší). Po úvodním tréninku v Čáslavi se s výrazně obměněným hráčským kádrem představil ve čtvrtek 12. října na turnaji v Radimi.

Pro minimálně polovinu nominovaných děvčat se jednalo o první zkušenost s meziokresním kláním výběrů 7+1, vždyť v porovnání s loňskou sezonou skončilo z různých důvodů hned sedm fotbalistek, a sice kvůli věku, přestupu do jiného klubu mimo Kutnohorsko či ukončení aktivní činnosti.

I nový tým však pod vedením trenéra L. Hájka ukázal potenciál, když hned v prvním utkání s OFS Mladá Boleslav zvrátil nepříznivé skóre a vyhrál 4:2 a následně jen těsně prohrál s OFS Kolín 1:2. Hůř to výsledkově dopadlo v posledním zápase, v němž velmi kvalitní OFS Nymburk zvítězil 8:0.

„Za reprezentaci okresu si dívky zaslouží velkou pochvalu. Jsem rád, že se vytváří dobrá parta, která má před sebou ještě spoustu skvělých akcí,“ zhodnotil vystoupení dívčího výběru Kutnohorska okresní trenér mládeže Jan Spáčil.

Výsledky OFS Kutná Hora: - OFS Mladá Boleslav 4:2, E. Skaláková (V. Perclová), P. Havránková (K. Svobodová), L. Vokounová (K. Svobodová), E. Skaláková (V. Perclová), - OFS Kolín 1:2, L. Vokounová (K. Jelínková), - OFS Nymburk 0:8.

Ostatní výsledky: OFS Kolín - OFS Nymburk 0:1, OFS Mladá Boleslav - OFS Nymburk 1:4, OFS Kolín - OFS Mladá Boleslav 2:1.

Pořadí: 1. OFS Nymburk - 9 bodů (skóre 13:1), 2. OFS Kolín - 6 bodů (skóre 4:3), 3. OFS Kutná Hora - 3 body (skóre 5:12), 4. OFS Mladá Boleslav - 0 bodů (skóre 4:10).

OFS Kutná Hora: P. Havránková, V. Perclová, E. Skaláková, L. Vokounová (všechny FK Čáslav), P. Jarošová, K. Kneiflová, A. Nádvorníková, N. Šafaříková (všechny TJ Sokol Družba Suchdol), S. Černohlávková, V. Švejdová (obě SK Zbraslavice), K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), K. Jelínková (SK Církvice), Z. Nováková (FK Kavalier Sázava), A. Shkrobanets (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou). Trenér: L. Hájek.

Odchody hráček:  A. Vrabcová, R. Cunningham (obě FK Čáslav), S. Fialová (SK 1933 ČUS Nové Dvory) - dovršení věkové hranice, L. Hájková, A. Mikanová (obě FK Čáslav) - přestup do pražské Sparty, J. Kapková, V. Vránová (obě FK Čáslav) - ukončení aktivní činnosti.