1147_20240404_213841.jpg

Okresní dívčí výběr vybojoval postup do krajského finále

Už jen pomyslná třešnička na dortu chyběla z pohledu mladých fotbalistek z Kutnohorska turnaji okresních dívčích výběrů kategorie WU14 v Poděbradech. Po zaváhání v posledním utkání z toho nakonec bylo ve středu 27. března druhé místo.

Tři výhry, jedna remíza, jedna prohra a celkové skóre 9:5. S takovou bilancí se z lázeňského města vrátil tým děvčat narozených v roce 2010 a později, jehož základ vytvořilo pět hráček Čáslavi. Dvojí zastoupení měly Zbraslavice a Suchdol, po jedné dívce dodaly Uhlířské Janovice, Sázava, Církvice, Malešov a Zruč nad Sázavou.

„Můžeme být spokojeni, i když porážka v závěrečném zápase samozřejmě zamrzela. Holky chtěly turnaj na umělé trávě vyhrát, ale nezvládly to. Aspoň někomu jsme tím udělali radost,“ řekl trenér okresního dívčího výběru a rovněž Čáslavi Luboš Hájek. Na mysli měl výpravu z Prahy-východ, která se tak po sečtení všech výsledků mohla nečekaně radovat z celkového prvenství.

Střeleckými tahouny výběru z Kutnohorska byly čtyřgólová D. Petiková, která jednou skórovala dokonce hlavou, a autorka hattricku P. Havránková, tři asistence a jednu branku si připsala V. Perclová, mezi tyčemi kouzlila Z. Nováková. „Všechny zkušené hráčky svou roli potvrdily, ty mladší se jim snažily vyrovnat a získávaly cenné zkušenosti. Díky všem za vzornou reprezentaci Okresního fotbalového svazu Kutná Hora a postup do červnového krajského finále,“ dodal Luboš Hájek.

Výsledky OFS Kutná Hora (zápasy hrané 1x 20 minut):
- OFS Kolín 1:1, D. Petiková (P. Havránková)
- OFS Nymburk 1:0, D. Petiková (V. Perclová)
- OFS Praha-východ 3:1, P. Havránková (V. Perclová), L. Vokounová (V. Perclová), D. Petiková (E. Skaláková)
- OFS Mělník 3:0, D. Petiková (bez asistence), P. Havránková (V. Švejdová), V. Perclová (K. Jelínková)
- OFS Mladá Boleslav 1:3, P. Havránková (bez asistence)

Ostatní výsledky (zápasy hrané 1x 20 minut): OFS Nymburk - OFS Praha-východ 0:1, OFS Mělník - OFS Mladá Boleslav 1:2, OFS Kolín - OFS Mělník 0:0, OFS Praha-východ - OFS Mladá Boleslav 3:1, OFS Mělník - OFS Nymburk 0:2, OFS Mladá Boleslav - OFS Kolín 0:1, OFS Mělník - OFS Praha-východ 1:3, OFS Nymburk - OFS Mladá Boleslav 1:2, OFS Praha-východ - OFS Kolín 3:0, OFS Kolín - OFS Nymburk 0:0.

Pořadí: 1. OFS Praha-východ - 12 bodů (skóre 11:5), 2. OFS Kutná Hora - 10 bodů (skóre 9:5), 3. OFS Mladá Boleslav - 9 bodů (skóre 8:7), 4. OFS Kolín - 6 bodů (skóre 2:4), 5. OFS Nymburk - 4 body (skóre 3:4), 6. OFS Mělník - 1 bod (skóre 2:10).

OFS Kutná Hora: P. Havránková, V. Perclová, D. Petiková, E. Skaláková, L. Vokounová (všechny FK Čáslav), S. Černohlávková, V. Švejdová (obě SK Zbraslavice), P. Jarošová, K. Kneiflová (obě TJ Sokol Družba Suchdol), Z. Nováková (FK Kavalier Sázava), K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), K. Jelínková (SK Církvice), A. Shkrobanets (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou), S. Navrátilová (SK Malešov). Trenér: L. Hájek.